Menu
 

Siguldas pils kvartāla svētkos atklās Dzīvā sudraba muzeju Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto no Siguldas novada pašvaldības arhīva Foto no Siguldas novada pašvaldības arhīva

Šo piektdien, 10.jūlijā, no plkst. 16.00 radošā un darbīgā gaisotnē notiks Siguldas pils kvartāla svētki, kuru laikā durvis vērs Dzīvā sudraba muzejs. Tā ekspozīcijas veidojis juvelieris, mākslinieks un filozofs Oļegs Auzers. Paralēli tam ģimenēm ar bērniem un ikvienam apmeklētājam būs iespēja apmeklēt papīrmākslas, aroma, rotu, ādas, keramikas un tekstila radošās darbnīcas, savukārt vakarā pils kvartāla vasaras koncertsezonu Siguldā ieskandinās leģendārās britu rokgrupas “Queen” hiti grupas “QueenTessence” un Riharda Saules izpildījumā.

Siguldas pils kvartāla svētki šovasar ļaus iepazīt dažādas amatu prasmes, jo apmeklētāji varēs izmēģināt radošā kvartāla uzņēmēju piedāvājumus – pagatavot savas smaržas, papīrdarbnīcā izveidot savu apsveikumu kartīti vai īpašu vēstuli, tāpat varēs aplūkot rotkaļa un Nameja gredzenu darināšanas paraugdemonstrējumus. Mazākie kvartāla apmeklētāji pēc Mārtiņa ziepju burbuļu šova varēs piedalīties kaltiņu meistarklasē vai Siguldas saldējuma meistarklasē, savukārt mammas varēs iesaistīties vainadziņu, rokassprādžu un citu skaistumlietu darināšanā, bet tēti – svilpaunieku veidošanas meistarklasē. Darbosies arī restorāna “Kungu rija” vasaras terase.

Apmeklējot Dzīvā sudraba muzeju Siguldas pils kvartālā, ikvienam būs iespēja aplūkot mākslas darbus, kas veidoti no sudraba, piemēram, “Noasa šķirstu”, kas tapis pēc “Vecās derības” motīviem. Tāpat būs iespēja uzzināt katra mākslas darba rašanās stāstu un iepazīt sudraba dažādās īpašības, dodoties ekskursijā gida pavadībā, kā arī piedalīties sudraba ūdens degustācijā. Drīzumā radošajā Siguldas pils kvartālā tiks uzsākta arī jauno juvelieru apmācība, kas būs pirmais šāda veida izglītojošais projekts Siguldā.

“Dzīvā sudraba muzeja pievienošanās Siguldas pils kvartāla saimei ir ļoti liels ieguvums gan kvartāla attīstībai, gan pilsētas viesiem. Oļegs Auzers amatnieku aprindās Eiropā zināms kā viens no talantīgākajiem sava amata meistariem, plūcot starptautisku atzinību jau vairāku gadu garumā. Tāpēc Siguldas pils kvartālā, kur jau šobrīd vienkopus pulcējušies vairāki lieliski sava amata meistari, šis ir būtisks papildinājums,” norāda Siguldas Attīstības aģentūras direktore Dace Preisa.

Vakara izskaņā ar grupas “Queen” hitiem pašmāju grupas “QueenTessence” un Riharda Saules izpildījumā tiks ieskandināta Siguldas muzikālā vasara, jo turpmāk Siguldas pils kvartālā ik nedēļu notiks bezmaksas kultūras notikumi, koncerti, kino vakari: uzstāsies Valters Pūce un Dainis Tenis ar koncertprogrammu “Bez elektrības”, Māra Upmane-Holšteine un Juris Kalnišs no grupas “Astro'n'out”, uzstāsies arī “Kremerata Baltica” solisti un “Latvian Blues Band” ar koncertu “Grandpa’s Blues”, kā arī citi.

Jau ziņots, ka Siguldas pils kvartāla pārveide sākās 2015.gadā un šajā gadā apmeklētājiem tiks atvērta arī Siguldas Jaunā pils, piedāvājot mūsdienīgas ekspozīcijas un restaurētās romantisma interjera telpas. Savukārt Siguldas pils kvartālā vienkopus pulcējas vairāk nekā 15 radoši Siguldas novada uzņēmēji, piedāvājot iespēju aplūkot viņu radošo darba procesu, piedaloties meistardarbnīcās vai pavadot brīvo laiku videi draudzīgā un iedvesmojošā vidē, kā arī iegādājoties unikālus suvenīrus vai dāvanas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.