Menu
 

Satiksmes ministrs ar Saulkrastu novada vadību pārrunā satiksmes infrastruktūras attīstības projektus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Andris Koemecs Foto - Andris Koemecs

Saulkrastos kā augošā novadā turpmākajos gados gaidāmi nozīmīgi satiksmes infrastruktūras būvniecības darbi, tai skaitā, attīstot Skulti par vienu no 16 “Rail Baltica” reģionālajiem pieturas punktiem un svarīgu dzelzceļa mezglu. To ceturtdien, tiekoties ar Saulkrastu novada domes vadību, pārrunāja satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Tuvākā gada laikā tiks pieņemts lēmums, kur tieši atradīsies jaunā “Rail Baltica” Skultes stacija, vienlaikus vērtējot ceļu saimniecību apkārtnē, lai nodrošinātu nepieciešamos savienojumus ar apkārtējām teritorijām.

Kā informēja satiksmes ministra padomniece Ilze Salna, tikšanās laikā ar Saulkrastu novada domes priekšsēdētāju Normundu Līci un pašvaldības vadību pārrunāts jautājums par Saulkrastu dzelzceļa līnijas pasažieru peronu modernizāciju, Saulkrastu dzelzceļa stacijas apkārtnes labiekārtošanu un pārveidošanu par multimodālu pasažieru apmaiņas punktu, drošību uz šosejas A1, dzelzceļa līnijas apkārtnē un veloceļu tīkla attīstību.

Novada domes priekšsēdētājs ministru informēja arī par citām novada attīstības iecerēm un risināmajiem jautājumiem satiksmes infrastruktūras uzlabošanai iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.

Svarīgs jautājums, īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, būs novada centra savienojums ar apkārtējiem pagastu centriem, un šim mērķim valsts budžetā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nākamajos trīs gados paredzējusi 300 miljonu eiro finansējumu.

Satiksmes ministrs sarunas laikā uzsvēra, ka pēc reformas būs jāpārskata arī mērķdotācijas sadalīšanas principi ceļu attīstībai un uzturēšanai. Ja valsts budžeta veidošanas laikā bāzes finansējums Satiksmes ministrijai ceļu sakārtošanai tiks palielināts, atbilstoši varēs palielināt arī pašvaldībām paredzēto valsts budžeta mērķdotāciju.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.