Menu
 

Pilnveidoto Ķekavas novada teritorijas plānojumu sabiedrības vērtēšanai varētu nodot gada beigās

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Pilnveidoto Ķekavas novada teritorijas plānojumu publiskajai apspriešanai varētu nodot gada beigās, pēc trešdien notikušās novada domes ārkārtas sēdes informēja pašvaldības pārstāve Laura Barkāne.

Domes sēdē nolemts atcelt sasitošos noteikumus "Ķekavas novada teritorijas plānojuma teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi un grafiskā daļa". Barkāne pauda, ka līdz ar šo lēmumu nekavējoties tiks sākts darbs pie izstrādātās redakcijas pilnveidošanas un grozījumu veikšanas.

Domē prognozēja, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) apturētā novada teritoriālā plānojuma pārstrāde varētu aizņemt vairākus mēnešus, kuru laikā plānots organizēt arī kopīgas darbnīcas ar ieinteresētajiem iedzīvotājiem, tādējādi veicinot operatīvāku dokumenta izstrādes procesu. Sabiedrības publiskajai apspriešanai pilnveidotais teritoriālais plānojums varētu tikt nodots gada beigās.

Savukārt teritorijas plānojuma apstiprināšana pie labvēlīga scenārija varētu notikt 2021.gada pirmajā ceturksnī, plānots domē.

Pašvaldība sola pilnveidot VARAM apturēto Ķekavas novada teritorijas plānojumu. Vietvara ir izvērtējusi VARAM saņemtās norādes attiecībā uz jauno Ķekavas novada teritoriālo plānojumu. Nolemts, ka saskaņā ar ministrijas sniegtajiem komentāriem teritorijas plānojums tiks pilnveidots un atkārtoti nodots sabiedrības publiskajai apspriešanai.

Konstatējot virkni neatbilstību, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) apturējis Ķekavas novada teritorijas plānojumu.

Konstatētās neatbilstības saistītas ar apbūves noteikumos ietvertajām normām un var radīt dažādas interpretācijas to piemērošanā, secinājusi VARAM.

Teritorijas attīstības plānošanas likuma noteiktajā apstrīdēšanas termiņā ministrija ir saņēmusi 13 privātpersonu iesniegumus, kuros izteikti iebildumi par pašvaldības nozīmes ceļa statusa noteikšanu privātā īpašuma esošajās teritorijās, par publiska pieejas punkta publisko ūdeņu teritorijai noteikšanu privātā īpašumā, par smagās rūpniecības teritorijas noteikšanu blakus dzīvojamās apbūves teritorijai, ignorējot piesārņojumu avotu radīto seku mazinošos pasākumus, tādējādi apdraudot iedzīvotāju tiesības dzīvot labvēlīgā vidē.

Izvērtējot plānojumu un saņemtajos iesniegumos minēto, VARAM konstatēja virkni neatbilstību normatīvajiem aktiem, kas paredz vispārīgās prasības teritorijas izmantošanai un apbūvei. Konstatēta arī neatbilstība, piemēram, Aizsargjoslu likumam un Zemes pārvaldības likumam. Apbūves noteikumos ietvertās normas zemes vienību veidošanai tiek attiecinātas arī uz esošām zemes vienībām, līdz ar to nepamatoti ierobežojot personām īpašumtiesību izmantošanu.

Tāpat ministrija noskaidrojusi, ka sniegts formāls pamatojums publiskās apspriešanas laikā saņemtajiem viedokļiem, neizvērtējot katru konkrēto gadījumu. Ministrija norāda, ka pašvaldības apbūves noteikumos ietvertas prasības, kas dublē augstāka juridiskā spēka normas, turklāt tās ir patvaļīgi interpretētas vai to redakcijas dod iespēju interpretācijai, piemērojot attiecīgās normas.

Tāpat rīkojumā uzsvērts, ka Ķekavas novada apbūves noteikumos nevienai no funkcionālajām zonām nav norādīts, kuram teritorijas izmantošanas veidam tiek noteikti norādītie apbūves parametri. Piemēram, funkcionālajā zonā Jauktas centra apbūves teritorija ir paredzēti 14 ļoti atšķirīgi galvenie teritorijas izmantošanas veidi, tostarp savrupmāju, biroju ēku un sporta ēku apbūve, kam nevar piemērot vienus un tos pašus apbūves nosacījumus. Līdz ar to pašvaldībā, pieprasot informāciju, saņemtu izziņu par konkrēto teritoriju, kuras ticamība būs apšaubāma un nepilnvērtīga.

Pūce rīkojumā norādījis arī uz nepietiekamu detālplānojumu izstrādes nepieciešamības un lietderības izsvēršanu no pašvaldības puses, tādējādi ar teritorijas plānojumu tiek uzlikts nepamatots finansiāls un birokrātisks slogs gan iedzīvotājiem, gan pašvaldībai, kavējot attīstību un nevajadzīgi tērējot resursus, neraugoties uz to, ka jau 2018.gadā ir stājušās spēkā izmaiņas normatīvajā regulējumā, kas būtiski samazināja tos gadījumus, kad jāizstrādā detālplānojumi.

1 komentārs

  • Janis
    Janis Ceturtdiena, 23 Jūlijs 2020 18:09 Komentāra saite

    Kad beidzot sāks uzskopt Ķekava Grāvjus kuršu elas kur ir ļoti nesmuki

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.