Menu
 

Jūrmalā 32,8 miljonu eiro apjomā remontē un modernizē izglītības iestādes

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ķemeru pamatskola. Foto - Jūrmalas pilsētas pašvaldība Ķemeru pamatskola. Foto - Jūrmalas pilsētas pašvaldība

Vasaras mēnešos Jūmalas skolās un bērnudārzos rit remontdarbi, turpinās sāktie vērienīgie skolu ēku un telpu modernizācijas projekti. Piecu skolu ēku un telpu modernizācijai pašvaldība ir piesaistījusi līdzfinansējumu sešos Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektos 8,2 miljonu eiro apjomā. Kopumā plānotās investīcijas ēku un telpu modernizācijā ir 32,8 miljonu eiro apjomā.

Projekti ietver gan būvdarbus skolu ēku energoefektivitātes paaugstināšanai, gan telpu pārbūvi un aprīkojuma modernizāciju, lai nodrošinātu mūsdienīgu mācību vidi, norāda pašvaldībā. Kauguru vidusskolas ēkas siltināšana jau ir pabeigta, kā arī atjaunotas un modernizētas mācību telpas, gaiteņi, sporta zāle, iegādāts mūsdienīgs aprīkojums mācību telpām – mēbeles, interaktīvās tāfeles un datortehnika, kā arī inventārs sporta nodarbībām.

Noslēgumam tuvojas būvdarbi Jūrmalas sporta skolas peldbaseinu ēkas pārbūvei un siltumnoturības paaugstināšanai.

Jauno mācību gadu pārbūvētās un atjaunotās telpās uzsāks arī Ķemeru pamatskolas audzēkņi. Skolas ēkā tiek mainīti logi un durvis, pārbūvēta apkures sistēma un ventilācijas sistēma, pārbūvētas telpas. Skolas piebūvei, kurā atrodas sporta zāle, tiek siltināta fasāde un mainīts jumts.

Lielākie skolu modernizācijas projekti, kurus šogad pašvaldība gatavojas uzsākt, ir Jūrmalas Valsts ģimnāzijas un Lielupes pamatskolas ēku pārbūve un jaunas sporta zāles būvniecība. Ģimnāzijas ēka tiks pilnībā pārbūvēta, izveidojot ergonomisku un mūsdienīgu mācību vidi ar atbilstīgu aprīkojumu un mēbelēm. Visus būvdarbus paredzēts veikt 16 mēnešu laikā un pabeigt 2022. gada sākumā. Pēc pārbūves ģimnāzijas ēkā būs moderni mācību kabineti, tostarp daudzfunkcionāla mācību telpa pašreizējās aktu zāles vietā. Pārbūvēs arī skolas sporta zāli – tās vietā būs aktu zāle; tiks paplašinātas virtuves un ēdnīcas telpas, izveidotas telpas jaunai skolas bibliotēkai un lasītavai, Reģionālā metodiskā centra telpas pedagogiem.

Izsludināts iepirkums arī būvdarbu veikšanai Lielupes pamatskolas ēkas pārbūvei un jaunas sporta zāles būvniecībai; būvdarbus plānots pabeigt nākamā gada vasarā. Rasta iespēja jau šogad uzsākt arī bērnudārza “Bitīte” pilnīgu pārbūvi. Gan Lielupes pamatskolas un sporta zāles būvniecību, gan “Bitītes” pārbūvi pašvaldība veiks par budžeta līdzekļiem, rodot iespēju saņemt valsts budžeta aizdevumu.

Jaundubultu vidusskolā remontē telpas sākumskolas “Ābelīte” pārcelšanai, sākumskolā “Ābelīte” tiek pielāgotas telpas un izbūvētas jaunas telpas četrām bērnudārza grupiņām. Arī “Taurenītī” pirmsskolas vajadzībām izbūvē grupiņu telpas un remontē gaiteņus.

Mežmalas vidusskolā remontdarbi notiek virtuves blokā, kur būs arī jauns aprīkojums, kā arī ventilācijas un lietus kanalizācijas sistēmas remontdarbi. Darbus plānots pabeigt līdz mācību gada sākumam.

Pašvaldībai ir iecere pārbūvēt sporta laukumu pie Mežmalas vidusskolas. Tur paredzēts ierīkot Latvijas Futbola federācijas standartiem atbilstošu futbola laukumu ar mākslīgo segumu, divus pludmales volejbola laukumus, multifunkcionālu laukumu basketbolam, tenisam, volejbolam un citiem sporta veidiem, kā arī vieglatlētikas skrejceliņus un tribīnes skatītājiem. Šogad tiks pabeigta laukuma būvprojekta izstrāde, būvniecību uzsākot nākamgad.

Atjaunos arī sporta laukumu pie Jaundubultu vidusskolas – tiek izstrādāts būvprojekts, laukuma pārbūvi plānots pabeigt nākamā gada vasarā. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.