Menu
 

Raiņa parkā Siguldā tiks uzstādīta velotrase drošai mācību videi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - Siguldas novada pašvaldība Ilustrācija - Siguldas novada pašvaldība

Papildus teorētiskajām velo apmācībām Siguldā, Raiņa parkā, tiks izveidota inovatīva velo trase “Velozinis”, kura, atdarinot pilsētvidē sastopamos šķēršļus, velobraucējiem jau no trīs gadu vecuma attīstīs līdzsvara izjūtu un mācīs drošu pilsētvidē sastopamo elementu pārvarēšanu, piemēram, ļaus attīstīt manevru veikšanu ar vienu roku, vienlaikus norādot paredzēto braukšanas virzienu, vēsta novada pašvaldība.

Ņemot vērā to, ka aizvien vairāk iedzīvotāju izvēlas velosipēdu kā ikdienas pārvietošanās līdzekli, arī nepieciešamība pēc drošu un pareizu braukšanas prasmju apmācībām pieaug. Līdztekus teorētiskām apmācībām, nepieciešamas arī praktiskas iemaņas, tādēļ sadarbībā ar biedrību “For better”, ražošanas uzņēmumu “We build better” un apdrošināšanas uzņēmumu “BTA Baltic Insurance Company” tapis projekts, lai sniegtu iespēju ikvienam drošos apstākļos apgūt velobraukšanas iemaņas. Inovatīvā un drošā mācību vidē – velotrasē “Velozinis” – ikvienam būs iespēja pārvarēt dažādus pilsētvidē sastopamus šķēršļus, attīstot līdzsvara izjūtu un pārliecību par piedalīšanos kopējā satiksmes organizācijā.

Siguldas novada domē arī informēja, ka velotrases izmantošanai ir izstrādāti lietošanas un sacensību noteikumi, vadlīnijas un citi materiāli, lai nākotnē mācību vidi varētu izmantot pasākumiem, velo spēlēm, izaicinot sevi un draugus, kopīgi uzlabojot zināšanas par velobraukšanu. Plānots, ka “Velozinis” Raiņa parkā apmeklētājiem būs pieejams jau augusta vidū.

Jau ziņots, ka jūnijā Siguldā notika Latvijā pirmās velo ielas atklāšana, kurā satiksmi draudzīgi dala gan velosipēdisti, gan autovadītāji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.