Menu
 

Aicina pieteikties arhitektu plenēram Carnikavas baznīcas celtniecībai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Arhitektūras un ainavu arhitektūras draugus un studentus aicina pieteikties vasaras arhitektu plenēram no 17. līdz 20. augustam Carnikavā. Tas būs veltīts ideju ģenerēšanai jaunās Carnikavas baznīcas celtniecībai novada centrā pie tā saucamās “Laivu mājas”, kas atrodas blakus dzelzceļam un gājēju tiltam pār Gauju. Tā ir izveidojusies par luterāņu draudzes mājvietu pēc uguns nelaimes, kurā nodega vēsturiskā Carnikavas koka baznīca.

Plenēra mērķis ir izpētīt Carnikavas arhitektonisko tēlu, jaunās baznīcas vietu un tās darbībai nepieciešamās telpas. Plenēra rezultāti tiks ņemti par pamatu jaunās baznīcas ēkas metu konkursa nolikumam. Plenēra laikā arhitektiem tiks nodrošinātas lekcijas, konsultācijas un ekskursijas ar dažādu jomu ekspertiem.

Arhitektu plenēru organizē Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāti un Carnikavas novada domi. Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze darbojas gan Ādažu novadā Baltezera baznīcā, gan Carnikavas novadā “Laivu mājā”. Vēsturiski abu novadu draudzes ir apvienojušās vienā.

Ādažu evaņģēliski luteriskās draudzes pārstāve Marta Romanova-Jēkabsone stāsta, ka ar šo pasākumu draudze aktīvi uzsāk darbus, lai realizētu jaunās baznīcas celtniecības projektu. Draudze ir apņēmības pilna realizēt šos projektus dažu gadu laikā, tomēr to virzība būs atkarīga no pieejamajiem finanšu resursiem un iespējām piesaistīt ziedojumus.

Kā zināms, 2017. gada decembrī Siguļu kalnā nodega gandrīz atjaunotais 300 gadu vecais Carnikavas koka dievnams. Pēc uguns nelaimes ar atsaucīgu vietējo uzņēmēju vēlību savu pulcēšanās vietu draudze ir atradusi tā saucamajā “Laivu mājā”, kas atrodas Carnikavā Stacijas ielā 21.  

““Laivu māja” sākotnēji kļuva tikai par patvērumu draudzei, bet tagad tā ir  pārtapusi par kapelu ar ļoti patīkamu atmosfēru. Tāpat uzreiz pēc uguns nelaimes tika pieņemts lēmums, ka jāceļ jauns dievnams Carnikavas novada centrā. Izvērtējot vairākas potenciālās vietas, iespējamās izmaksas, novada attīstības vīziju un citus būvniecības aspektus, tika secināts, ka vispiemērotākā baznīcas celtniecības vieta ir blakus “Laivu mājai”. Īpaši tāpēc, ka novada centrs vēsturiski ir pārvietojies no Siguļiem uz tagadējo Carnikavu un draudze šo vietu ir jau iemīlējusi,” tā M.Romanova-Jēkabsone, kura arī norāda, ka šo ieceri atbalstījusi gan Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Virsvalde, gan novada ļaudis un draudzes cilvēki.

Jaunā baznīcas celtniecības vieta atrodas ainaviski ļoti skaistā vietā, līdzās Carnikavas svētku laukumam, gājēju un dzelzceļa tiltiem, Gaujai un pastaigu promenādei pa dambi. Draudze vēlas, lai šī vieta top par svētu vietu un garīgu centru Carnikavas novada ļaudīm un novada vizītkarti viesiem nākamiem 300 gadiem.  

Runājot par jaunās baznīcas vīziju, to labi izsaka draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons: “Vecā nodegusī baznīca Siguļos senāk kalpoja par orientieri kuģiem jūrā. Arī jaunā baznīca Carnikavas novada centrā būs sava veida bāka – vēl viens orientieris pilsētas ainavā un dzīvē. Šai vietai vijas garām arī Latvijas Santjago ceļš jeb “Svētā Jēkaba ceļš”. Te ir pieturvieta, kas jau top iezīmēta arī Eiropas svētceļojumu kartēs. Tai jākļūst par piestātni svētceļniekiem, gan arī par mājokli un viesmīlības kalpošanu draudzei, kas liecina Dieva mīlestības vēsti Latvijai un visai pasaulei.”

Šobrīd notiek jaunās baznīcas atrašanās vietas īpašuma izpirkšana, kas tiek darīts par draudzes locekļu un juridisko personu saziedotiem līdzekļiem.

Draudzes izsaka pateicību visiem, visiem, kas atbalstījuši un atbalstīs morāli un materiāli dievnama ideju Carnikavas novadā! Pēc iepriekšējās baznīcas nodegšanas bija arī daudzi, kas uzreiz atbalstīja draudzes ideju celt jaunu baznīcu akcijā “Celsimies un celsim!”, kur šobrīd savākti 44 000 eiro  kā mērķa ziedojums celtniecībai.

1 komentārs

  • carnikaviete
    carnikaviete Piektdiena, 24 Jūlijs 2020 13:12 Komentāra saite

    Lai Dieva svētība plenēra dalībniekiem! Un plakātā baznīcai krustu tornī atceramies.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.