Menu
 

Jaunmārupē atklāts 805 000 eiro vērts rotaļu laukums bērniem no 6 līdz 16 gadu vecumam

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Mārupes novada pašvaldība Foto - Mārupes novada pašvaldība

Ceturtdien Mārupes novadā, Jaunmārupes dabas parka piegulošajā teritorijā blakus ūdenstilpnei “Pavasari”, klātesot būvniekiem un iesaistītajiem pašvaldības speciālistiem, atklāts jauns rotaļu laukums “Pavasaru bērnu laukums”, kas paredzēts bērniem no 6 līdz 16 gadu vecumam.

Pagājušā gada jūnijā Jaunmārupē Mārupes novada dome vēra durvis Mārupes novada lielākajam un modernākajam rotaļu laukumam bērniem līdz 6 gadu vecumam, atgādina Mārupes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Žunde. Laukums ar nosaukumu “Ūdensrozes” tika izveidots Jaunmārupes dabas parka labiekārtošanas projekta 1. un 3.kārtas ietvaros. Šogad, īstenojot Jaunmārupes dabas parka labiekārtošanas projekta 2.kārtu, izveidots jauns funkcionāli izmantojams teritorijas zonējums –  rotaļu laukums bērniem no 6 līdz 16 gadu vecumam,  gājēju ietves, apgaismojums, koku, krūmu un ziemciešu stādījumi, kā arī uzstādīti mūsdienīgi un kvalitatīvi labiekārtojuma elementi.

Jaunmārupes dabas parka labiekārtošanas 2.kārtas realizācija, tai skaitā rotaļu laukuma izbūve bērniem no 6 līdz 16 gadu vecumam, īstenota par kopējo summu 805 148,31 eiro bez PVN. Projektu īstenoja SIA “Reaton”, projektēšanu veica SIA “BM - projekts”, būvuzraudzību veica SIA “Semita”.

Visa jaunā laukuma teritorija sadalīta vairākās zonās, kuras paredzētas dažādām vecuma grupām un aktivitātēm. Tās atdalītas ar ietvēm, atpūtas vietām un stādījumiem. Vienā no laukumiem uzstādītas iekārtas ielu vingrošanai – to iespējams izmantot dažādām vecuma grupām – arī pieaugušajiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ir vairākas zonas ar iekārtām kāpelēšanai un šļūkšanai. Karuseļu laukumā uzklātie segumi norāda katras iekārtas drošības zonas, kuru nebūtu ieteicams šķērsot, ja iekārtu kāds jau izmanto. Daļa rotaļu iekārtas paredzētas koordinācijas uzlabošanai un spēka vingrinājumiem. 

Tāpat rotaļu laukumā uzstādītas dažāda veida šūpoles un šūpuļtīkli. Izveidots laukums ar asfalta segumu un tajā uzklāti  “vēsturisko” lēkšanas rotaļu zīmējumi, bet brīvajos laukumos bērni varēs izpaust savas mākslinieciskās prasmes, izmantojot līdzi paņemtos krītiņus. Visu teritoriju ierobežo apstādījumi, centrālajā laukumā, kur nogāze ir slīpāka, uzstādīts nožogojums. Teritorijas reljefs veidots tā, lai vide būtu pieejama ikvienam sabiedrības loceklim.

“Pēc pagājušajā gadā Jaunmārupē atklātā rotaļu laukuma bērniem līdz 6 gadu vecuma novada iedzīvotāji ar nepacietību gaidīja rotaļu laukumu, kas būtu piemērots arī vecākiem bērniem. Man ir patiess gandarījums, ka kopā ar pašvaldības darbiniekiem attīstām Jaunmārupes dabas parkam piegulošo rekreācijas teritoriju un esam radījuši vēl vienu jaunu un mūsdienīgu vietu Mārupes novada bērniem un jauniešiem, kur droši un kvalitatīvi pavadīt brīvo lauku. Milzīgs paldies par paveikto gan Mārupes novada Pašvaldības īpašumu pārvaldes speciālistiem, gan ārpakalpojuma sniedzējiem – būvniekiem un projektētājiem,” teica Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs.

Jaunmārupes dabas parka labiekārtošanas būvprojekts pavisam sadalīts 6 (sešās) kārtās. Patlaban realizētas trīs kārtas no projekta. Atlikušajās kārtās būvniecības darbi ietver ietvju atjaunošanu un pārveidošanu parka teritorijā, ietvju izbūvi un pārbūvi ap Pavasaru dīķi un vistālākā perspektīvā – koka laipu takas izbūve gar abiem dīķiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.