Menu
 

Mārupes pamatskolas jaunajam korpusam nosvinēti Spāru svētki

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Mārupes novada pašvaldība Foto - Mārupes novada pašvaldība

Piektdien norisinājās Spāru svētki Mārupes pamatskolas jaunajam korpusam, un ēkas augstākajā punktā pacelts tradicionālais vainags. Svinīgajā pasākumā piedalījās Mārupes novada domes un Mārupes pamatskolas vadība, kā arī uzņēmuma SIA “Arčers” pārstāvji.

SIA “Arčers” tiesības slēgt līgumu par Mārupes pamatskolas jaunās piebūves un sporta laukuma projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību ieguva atklāta iepirkumu konkursa rezultātā. Pēc Mārupes novada pašvaldības ziņām, līguma kopējā summa ir 8 397 017 eiro bez PVN.

Būvprojekts tiks realizēts divās kārtās. 1.kārtā tiks uzbūvēta jaunā skolas piebūve, labiekārtota apkārtne, izbūvētas autostāvvietas un rekreācijas zona, savukārt 2.kārtā – izbūvēti āra sporta laukumi.

Jaunā piebūve būs četru stāvu ēka ar kopējo platību 6200 m2. Tajā plānots izvietot 37 mācību klases, laboratorijas un darbnīcas 5.līdz 9.klašu skolēniem, bibliotēku, dejošanas zāli, kā arī telpas atbalsta centram un skolas administrācijai. Tādējādi skolā kopumā tiks nodrošināta iespēja mācības apgūt 1000 skolēniem, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā šobrīd.

1.kārtas būvdarbus plānots pabeigt līdz 2020.gada 17.novembrim, savukārt 2.kārtai būvdarbu beigu termiņš ir 2020.gada 15.decembris.

Novada domē atgādina, ka līgums ar SIA “Arčers” par Mārupes pamatskolas jaunās piebūves un sporta laukuma projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību tika parakstīts pagājušā gada martā. Savukārt šogad februārī uzsākti būvdarbi un jau aprīlī pamatskolas jaunās piebūves pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Šis ir viens no pirmajiem šāda apmēra projektiem Mārupes novada pašvaldībā, kas veidots, izmantojot Būvju informācijas modelēšanu (BIM), integrējot būves projektēšanas un būvniecības procesus vidē, kas ļauj visām iesaistītajām pusēm kopīgi projektēt, būvēt un apsaimniekot būvi digitāli.  Turklāt šī gada aprīlī skatē Gada labākā būve Latvijā 2019 Mārupes pamatskolas piebūve un sporta laukums ieguvis godpilno otro vietu nominācijā "BIM objekts".

Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs: “Patiess prieks, ka Mārupes pamatskolas jaunais korpuss ir ieguvis savas aprises un būvdarbi rit savu gaitu. Šis ir viens no šī gada vērienīgākajiem un nepieciešamākajiem pašvaldības investīciju projektiem. Neskatoties uz jau veiktajām investīcijām izglītības infrastruktūrā, vēl joprojām trūkst vietas bērniem izglītības pakalpojuma nodrošināšanai. Mārupes novads turpina augt un attīstīties.”

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.