Menu
 

Inčukalna novada dome vēršas Satversmes tiesā pret novadu reformu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Satversmes tiesa Foto: Satversmes tiesa

Šā gada 4.augustā Inčukalna novada dome iesniedza pieteikumu Latvijas Republikas Satversmes tiesā (ST) ar prasību atzīt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikuma “Administratīvās teritorijas, to administratīvie centri un teritoriālā iedalījuma vienības – novada pilsētas un novada pagasti” 32.4. un 36.2.apakšpunktu par neatbilstošiem Latvijas Republikas Satversmes 1.pantam un 101.panta otrās daļas pirmajam teikumam, kā arī Eiropas vietējo pašvaldību hartas 4.panta sestajai daļai un 5.pantam, informē Inčukalna novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Mārtiņš Pozņaks.

“Uzskatu, ka minētā novadu reforma tiek veikta, ne tikai neieklausoties Inčukalna novada iedzīvotāju viedoklī, bet arī no reformas veicēju puses vēl līdz šim brīdim nav precīzi definēti reformas mērķi, nav kvalitatīvi sagatavoti priekšlikumi, nemaz nerunājot par kritērijiem un nākotnes redzējumu novada attīstībai,” skaidroja Inčukalna novada domes priekšsēdētājs Aivars Nalivaiko.

Kā tika informēts jau iepriekš, lēmumu par vēršanos ST astoņi no kopumā 15 Inčukalna novada domes deputātiem pieņēma 6.jūlija ārkārtas domes sēdē. Inčukalna novada domes deputāti, kuri atbalstīja vēršanos ST, uzskata, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvātajā novadu reformā nav saprotams, kas notiks ar esošo pašvaldības infrastruktūru, ar izglītības, policijas, sporta, kultūras, sociālajiem, kā arī citiem svarīgiem pakalpojumiem.

Pašvaldības pārstāvis atgādina, ka 2019.gada rudenī veiktajā aptaujā novada iedzīvotāji pauda atbalstu nedalītam Inčukalna novadam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.