Menu
 

Jūrmalā sveic skaistāko dārzu īpašniekus Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Dārzs Kauņas ielā, Jūrmalā. Foto: Artis Veigurs Dārzs Kauņas ielā, Jūrmalā. Foto: Artis Veigurs

Noslēdzies Jūrmalas pilsētas pašvaldības rīkotais konkurss “Jūrmalas pilsētas skaistākais īpašums 2020”, kuram šogad bija pieteikti 18 īpašumi, kas tika vērtēti četrās grupās.

Kā informē Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Inese Krieviņa, individuālo dzīvojamo māju grupā kopumā vērtēti 12 īpašumi, četriem no tiem piešķirta godalga “Jūrmalas pilsētas skaistākais īpašums 2020”: Oksanai Romanovai Kauņas ielā, Santai Siliņai Mazajā Dzirnavu ielā, Mārtiņam Driekam Pūres ielā un Inesei Kokarei Palangas ielā. Deviņiem šīs grupas konkursa dalībniekiem piešķirti Pateicības raksti par praktiska un krāšņa dārza uzturēšanu, par radošu pieeju Ķemeru ainavas veidošanā, par ieguldījumu sava dārza kopšanā un par labu sākumu skaista dārza izveidē.


Dārzs Pūres ielā, Jūrmalā.

Atzinīgi novērtēti dārzi, kur pārdomāti veidots teritorijas plānojums un saderība ar būvēm, kvalitatīvi izveidoti celiņi, rūpīgi izvēlēti un kopti stādījumi. Šajā grupā izcēlās dārzi ar pamanāmu augu daudzveidību un radoši ierīkotām atpūtas vietām, kurās izvietoti vides objekti. Daudzviet privāto māju īpašnieki ir labiekārtojuši un sakopuši ne tikai sava īpašuma teritoriju, bet arī līdzās esošo ielas daļu.

Daudzdzīvokļu namu grupā godalgu saņēma nama Edinburgas prospektā 79 dārza veidotāji. Pateicoties divu dzīvokļu īpašnieku iniciatīvai, pagalmā izveidotas atpūtas vietas ar ziedošiem augiem, iekoptas puķu dobes un kvalitatīvs zāliens. Pateicības rakstu par krāšņas puķu dobes ierīkošanu pie daudzdzīvokļu nama Nometņu ielā 22 saņēma mājas iedzīvotāja – stādījumu veidotāja un uzturētāja, stāsta I. Krieviņa.

Jūrmalas pilsētas pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību grupā godalgu saņēma pirmsskolas izglītības iestāde “Austras koks”. Iestādes teritorija ir labiekārtota un prasmīgi iekopta, tajā atrodas pašu spēkiem darināti vides objekti un izveidota “zaļā klasīte” bērniem, kur apgūt pirmās iemaņas augu audzēšanā.


Dārzs Poruka prospektā, Jūrmalā.

Uzņēmumu teritoriju grupā Jūrmalas pilsētas skaistākā īpašuma gods – “Raiņa sētai” Poruka prospektā 61, kur atjaunotās vēsturiskās koka ēkas ir apvienotas ar stilistiski piemērotiem apstādījumiem un teritorijā ierīkots funkcionāli pārdomāts celiņu tīkls. Pateicības raksts par teritorijas izdaiļošanu ar ziedošiem augiem piešķirts tirdzniecības centram “Liedags” Ventspils šosejā 32 – labs piemērs tam, ka arī pie lielveikaliem nelielās platībās ir iespējams izveidot gaumīgus un pārdomātus stādījumus, norāda domes pārstāve.

“Konkurss “Jūrmalas pilsētas skaistākais īpašums” Jūrmalā norisinās jau vairākus gadus, tā mērķis ir veicināt pilsētas sakoptību, izcelt skaistākos īpašumus un pateikties to saimniekiem. Konkursa dalībnieku veikums – sakoptie īpašumi – ik gadu ir iedvesmas avots arī citiem. Paldies visiem dārzu kopējiem par veltīto laiku, spēku un ieguldītajiem līdzekļiem, veidojot skaistāku savu mājas vietu un līdz ar to arī pilsētvidi kopumā!” teic I. Krieviņa.


Dārzs Palangas ielā, Jūrmalā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.