Menu
 

Ministrs Pūce reģionālajā vizītē apmeklē Saulkrastu novadu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Trešdien reģionālajā vizītē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) apmeklēs Saulkrastu novadu. Ministram plānota tikšanās ar pašvaldības vadību, lai pārrunātu administratīvi teritoriālās reformas ieviešanu un ar to saistītās aktualitātes.

Juris Pūce, tiekoties ar Saulkrastu pašvaldību, apspriedīs administratīvi teritoriālās reformas ieviešanu jaunizveidotajā Saulkrastu novadā līdz 2021. gada pašvaldību vēlēšanām. Ar domes pārstāvjiem tiks runāts par to, kā labāk īstenot un koordinēt pašvaldību apvienošanos un kā sekmīgi iesaistīt iedzīvotājus lēmumu pieņemšanā, informēja  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Ministrs arī informēs par plānoto valsts atbalstu, kas būs pieejams jaunizveidotā novada darbības uzsākšanai un citām aktualitātēm reformas kontekstā.

Atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumam Saulkrastu novads veidosies, apvienojot Saulkrastu, Sējas novadus un Limbažu novada Skultes pagastu ar administratīvo centru Saulkrastos. 2020. gadā iedzīvotāju skaits novadā sasniedz 11 401, tādējādi pēc iedzīvotāju skaita tas ir trešais mazākais novads.  Arī vērtējot pēc pašvaldības kopējā budžeta, Saulkrastu novads ir viens no mazākajiem novadiem 42 pašvaldību administratīvi teritoriālajā iedalījumā (15,43 miljoni eiro – 2020.g. budžeta plāns).

Sarunas gaitā plānots pārrunāt arī pašvaldības iespējas Covid-19 izraisītās ekonomiskās krīzes mazināšanai reģionos, kas saistīti ar valsts aizdevumu programmu pašvaldībām un pieejamo Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu.

Pašlaik Saulkrastu novadā valsts aizdevumu programmas ietvaros ir atbalstīti trīs projekti. Viens no projektiem paredz ielu apgaismojuma rekonstrukciju Zvejniekciemā, Saulkrastu novadā Celtnieku, Draudzības, Lapu, Ganību, Enkuru, Akmeņu un Zaļā ielā. Kopējā projekta summa būvdarbiem 370 260 eiro. Otra projekta rezultātā tiks izbūvēta ietve Ainažu ielā, Saulkrastos un saistītā infrastruktūra. Kopējā projekta summa būvdarbiem sasniegs 306 585 eiro. Trešais atbalstītais projekts paredz Jūras prospekta pārbūvi Zvejniekciemā, no Upes ielas virzienā uz Aģes upi. Kopējā projekta summa būvdarbiem sasniegs 84 615,84 eiro.

Savukārt, šobrīd vērtēšanā ir viens projekts, jautājumu par atbalsta piešķiršanu tam skatīs Ministru kabinetā. Tajā paredzēta ceļa izbūve – Bērzu ielas posmā no Skuju ielas līdz dzelzceļam. Kopējā projekta summa būvdarbiem sasniedz 95 113,47 eiro. Tāpat Saulkrastu novadā pašlaik tiek īstenoti trīs ES fondu projekti, kas ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) kompetences jomās.

1 komentārs

  • Anna
    Anna Trešdiena, 12 Augusts 2020 16:32 Komentāra saite

    Cik vajadzīgai jābūt šai ielai,lai to būvētu no ES fondiem(ar izeju uz sliedēm),ja tur atrodas pāris mājas?Vai labāk nebūtu izbūvēt stāvvietas,lai arī vietējie justos tā,ka dzīvo "kūrorta"zonā,ja nekustamā īpašuma nodokli maksā visdārgāko,bet visas mazās ieliņas pārpildītas ar mašīnām un ar grūtībām vasarā var izbraukt no saviem īpašumiem?

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.