Menu
 

Gaisa atbalsta kontrolieru mācībās Vangažos piedalīsies Spānijas iznīcinātāji "F-18"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - owlcation.com Foto - owlcation.com

No 25. līdz 28.augustam Vangažos notiks Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Gaisa atbalsta kontrolieru un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas mācības.

Aizsardzības ministrijā informēja, ka mācību laikā gaisa atbalsta kontrolieri pilnveidos iemaņas gaisa atbalsta procedūrās. Mācībās piedalīsies Spānijas iznīcinātāji "F-18", kas šobrīd nodrošina patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas.

Militāro mācību laikā varēs novērot karavīru un militārā transporta pārvietošanos. Apmācībā netiks izmantota munīcija.

Gaisa atbalsta kontrolieri (Joint terminal attack controller – JTAC) ir vienas no augsta līmeņa spējām, ko Latvijas bruņotie spēki attīstījuši, pateicoties partnerībai ar ASV Mičiganas Nacionālo gvardi. Gaisa atbalsta kontrolieris no priekšējām līnijām koordinē un tieši vada tuvo gaisa atbalstu un cita veida gaisa atbalsta operācijas, skaidro ministrijā. Tuvais gaisa atbalsts ietver gan lidmašīnu, gan helikopteru gaisa operācijas pret ienaidnieka objektiem tuvā distancē.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām un īslaicīgi radītajiem trokšņiem. Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.