Menu
 

"Babītes siltums" samazina siltumenerģijas tarifu par 15%

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas SIA "Babītes siltums" noteiktajos siltumenerģijas tarifos. No 1.septembra Babītes novadā Piņķos par siltumenerģiju būs jāmaksā par 15,1% jeb 7,01 EUR/MWh mazāk – 39,55 EUR/MWh (bez PVN), informē SPRK sabiedrisko attiecību vadītāja Baiba Jakobsone.

"Šovasar dabasgāzes cenas sasniegušas zemāko līmeni kopš dabasgāzes tirgus atvēršanas 2017.gadā, kas būtiski ietekmē arī siltumenerģijas pakalpojumu tarifus daudzviet Latvijā. Līdzīgi kā citiem siltumenerģijas komersantiem, arī SIA "Babītes siltums" piešķirtā atļauja pašai noteikt siltumenerģijas tarifus ļauj savlaicīgi tos pielāgot ražošanas izmaksām," stāsta Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SIA "Babītes siltums" iesniedza SPRK šā gada 30.jūlijā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, komersants neievēro normatīvos aktus vai SPRK lēmumus, SPRK var ierosināt tarifa pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu, atgādina Baiba Jakobsone. Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK tīmekļvietnē publicētajā interaktīvajā kartē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.