Menu
 

Mārupes novada izglītības iestādēs mācības sāks 3017 skolēni

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

2020./2021. mācību gadā skolas gaitas Mārupes pašvaldības izglītības iestādēs no 1. līdz 12.klasei uzsāks kopumā 3017 skolēni, kas ir par 7,8 % vairāk nekā iepriekšējā gadā. Atverot piecpadsmit pirmās klases, pašvaldības skolas šogad uzņems 385 pirmklasniekus. Savukārt pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes šogad apmeklēs 1191 mazie mārupieši, liecina pašvaldības informācija.

Jaunajā mācību gadā Mārupes novada pašvaldības izglītības iestādēs mācību process tiks nodrošināts atbilstoši Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātajām vadlīnijām un ievērojot epidemioloģiskos ierobežojumus.

Lemjot par katrai mācību iestādei atbilstošāko mācību modeli, Mārupes novada dome 18. augustā izdevusi rīkojumu, saskaņā ar kuru Mārupes novada skolas organizēs mācību procesu jaunajā mācību gadā, izvēloties katrai skolai atbilstošāko IZM izstrādāto mācību procesa īstenošanas modeli. Skolas ir izvērtējušas savu infrastruktūru, iespējas pielāgot telpas un mācību procesu jaunajiem ierobežojumiem, iespējas ievērot skolēnu distancēšanos, higiēnu, veselības stāvokļa uzraudzību un skolēnu plūsmu atbilstoši IZM vadlīnijām un dome lēmusi, ka jaunajā mācību gadā mācības Mārupes novada pašvaldības izglītības iestādēs tiks nodrošinātas gan klātienē, gan attālināti.

Abas Mārupes novada pašvaldības pamatskolas – Jaunmārupes un Mārupes pamatskola – mācības organizēs klātienē, realizējot IZM izstrādāto A modeli un pielāgojot mācību plānu un procesu epidemoloģiskajām prasībām.

Mārupes Valsts ģimnāzijā skolēni šajā mācību gadā mācīsies pēc B modeļa – apvienojot mācības klātienē un attālināti. Lai nodrošinātu distancēšanos un pēc iespējas izslēgtu izglītojamo plūsmu pārklāšanos un drūzmēšanos koplietošanas telpās, skolēni no 1.- 6.klasei mācīsies klātienē, savukārt 7.-12.klases skolēni – klātienē un attālināti. Skolēniem pēc nepieciešamības tiks nodrošināts tehnoloģiskais atbalsts attālinātajām mācībām.

Skolēnu nokļūšanai uz un no skolām, kā ierasts, pašvaldība nodrošina skolēnu pārvadājumus, šogad divos no maršrutiem ieviešot papildus autobusus, lai pēc iespējas mazinātu skolēnu drūzmēšanos transporta līdzeklī. Dažiem maršrutiem mainīti arī izbraukšanas laiki, pielāgojot tos skolu mācību grafikiem. Atgādinām, ka šajā 2020./2021. mācību gadā Mārupes novada pašvaldība nodrošina skolēnu pārvadāšanai 23 autobusu reisus katru dienu.

Mārupes novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes šajā mācību gadā atsāk darbību ierastajā režīmā, nodrošinot mācību procesu klātienē, bet ievērojot epidemioloģiskās prasības.

Klātienē šajā mācību gadā mācības noritēs arī Mārupes Mūzikas un mākslas skolā, kur mācības šogad uzsāks un turpinās 427 audzēkņi.

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, veiktas arī lielas investīcijas izglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošanā. Mārupes Valsts ģimnāzijā veikta vecā mācību korpusa siltināšana. Projekta rezultātā tika siltināta fasāde un jumts, kā arī nomainīti logi. Uzlabotā infrastruktūra samazinās skolas ēkas siltumenerģijas patēriņu un paaugstinās energoefektivitāti, vienlaikus nodrošinot skolas telpās komfortablu un konstantu temperatūru. Ēkas siltināšanas darbus pašvaldība īstenojusi par saviem līdzekļiem. 

Apjomīgi būvdarbi turpinās Mārupes pamatskolā, kur tiek būvēts jaunais skolas korpuss. Šis ir viens no lielākajiem infrastruktūras projektiem, ko šogad pašvaldība uzsākusi realizēt, kā arī viens no pirmajiem šāda apmēra projektiem Mārupes novada pašvaldībā, kas veidots, izmantojot Būvju informācijas modelēšanu (BIM). BIM ļauj integrēt būves projektēšanas un būvniecības procesus vidē, kas nodrošina iespēju visām iesaistītajām pusēm kopīgi projektēt, būvēt un apsaimniekot būvi digitāli. Būvdarbus plānots pabeigt šī gada beigās.

Jaunā piebūve būs četru stāvu ēka ar kopējo platību 6200 m2. Tajā plānots izvietot 37 mācību klases, laboratorijas un darbnīcas 5.līdz 9.klašu skolēniem, bibliotēku, dejošanas zāli, kā arī telpas atbalsta centram un skolas administrācijai. Tādējādi skolā kopumā tiks nodrošināta iespēja mācības apgūt 1200 skolēniem, kas ir divas reizes vairāk nekā šobrīd.

Lai uzlabotu pirmsskolas izglītības pakalpojuma pieejamību pašvaldībā, uzsākta  jauna bērnudārza būvniecība Jaunmārupē, Ozolu ielā, tādējādi iegūstot papildus 384 vietas. Šo investīciju projektu atbalstījis Ministru kabinets, ļaujot pašvaldībai ņemt aizņēmumu Valsts kasē 35 % apmērā no projekta kopējām izmaksām. Plānots, ka jaunais bērnudārzs būs viena no energoefektīvākajām pašvaldības jaunbūvēm novadā.

Kopumā pašvaldības pirmsskolas rindā uz šī gada 31.augustu ir 1325 bērni, tas nozīmē, ka pašvaldībai joprojām jādomā risinājumi, kā visus novadā deklarētos bērnus nodrošināt ar vietām pašvaldības bērnudārzos. Pašlaik Mārupes novadā ir trīs pašvaldības bērnudārzi “Lienīte”, “Zeltrīti” un “Mārzemīte”, kā arī pirmsskolas izglītības grupas pie trīs vispārējām izglītības iestādēm, ko apmeklē 1191 bērni.

Pašvaldības aprēķini liecina, ka par 44 % šogad pieaudzis bērnu skaits, kuri izmanto privāto pirmsskolas izglītības iestāžu pakalpojumus, saņemot pašvaldības līdzfinansējumu 275,82 eiro vai 262,96 eiro – par katru Mārupes novadā deklarētu bērnu pašvaldības apmaksātajās vietās privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs, ar kurām noslēgts līgums publiskā iepirkuma rezultātā. Šogad šis pakalpojums tiek līdzfinansēts jau 931 bērnam. Papildus tam pašvaldība atbalsta arī bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējus (aukles), 216 bērniem maksājot līdzfinansējumu 200 eiro apmērā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.