Menu
 

SPRK: Apkures sezona daudzviet Latvijā, tostarp Ķekavā un Pinķos, sākusies ar zemākiem tarifiem

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Šajā apkures sezonā tarifi samazinājušies aptuveni 30% regulēto siltumenerģijas uzņēmumu, kas nodrošina vairāk nekā 75% no visas sabiedrisko pakalpojumu lietotājiem nodotās siltumenerģijas Latvijā, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāve Baiba Jakobsone.

Siltumenerģijas tarifi būs zemāki daudzās apdzīvotās vietās Latvijā, tajā skaitā Rīgā - par 23,4%, Daugavpilī - par 14,1% Valmierā - par 16,3%, Cēsīs -par 9,9% Aizkrauklē - par 21%, Ķekavā - par 31%, Piņķos - par 27,8%.

Vidējais siltumenerģijas tarifs Latvijā samazinājies no 54,51 eiro par megavatstundu (MWh) uz 52,38 eiro par MWh, atsevišķās teritorijās sasniedzot pat 10 eiro par MWh samazinājumu.

Regulatora Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska norādīja, ka, pateicoties situācijai kurināmā tirgū, daudziem siltumenerģijas komersantiem šogad ir bijusi iespēja būtiski samazināt siltumenerģijas ražošanas izmaksas un, līdz ar to arī tarifus iedzīvotājiem. Dabasgāzes vairumtirgus izmaksas salīdzinājumā ar pagājušo gadu, ir samazinājušās teju uz pusi, savukārt, šķeldas cenas - par 10-15%.

Ievērojot tirgus tendences šogad aptuveni 20 jeb trešdaļa regulēto uzņēmumu iesnieguši tarifu projektus SPRK pārskatīšanai. No tiem - 12 komersantiem ir piešķirta atļauja pašiem noteikt tarifus, ja mainās kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas cena. Šāda SPRK pieeja tika ieviesta 2017.gadā, līdz ar dabasgāzes tirgus atvēršanu, bet īpaša nozīme tam bijusi šogad. Tā nodrošina iespēju tarifus koriģēt pēc nepieciešamības, pat vairākas reizes gadā. Tendence izmantot atļaujas priekšrocības siltumapgādes komersantu vidū pakāpeniski pieaug, ko apliecina arī šogad papildus izsniegtās piecas atļaujas.

Patlaban SPRK izskatīšanā ir 14 komersantu iesniegtie siltumenerģijas tarifu projekti galalietotājiem, daļu no tiem plānots apstiprināt vēl šogad, piemēram, Kocēnu novadā, Grobiņā, Madonā, Saldū, Brocēnos u.c.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.