Menu
 

Ādažu domei atvēlēs 1,3 miljonus eiro autoceļa atjaunošanai un notekūdeņu attīrīšanas iekārtu jaudas palielināšanai

  • Autors:  LETA
Foto no arhīva Foto no arhīva

Valdība 6.oktobrī atļāva Aizsardzības ministrijai (AM) piešķirt 1,3 miljonus eiro Ādažu novada domei vietējā autoceļa atjaunošanai un notekūdeņu attīrīšanas iekārtu jaudas palielināšanai.

Lai uzlabotu piekļuvi militārajai bāzei un poligonam, Ādažu novada domei no AM budžeta plānots atvēlēt ne vairāk kā vienu miljonu eiro pašvaldības autoceļa "Mežaparka ceļš" posma no Smilšu ielas līdz Kadagas ceļam pārbūvei. Savukārt, lai nodrošinātu notekūdeņu attīrīšanas iekārtu jaudas palielināšanu, pašvaldībai plānots piešķirt 300 000 eiro.

Ministrijā norāda, ka, ņemot vērā Ādažu militārās bāzes un poligona attīstību, profesionālā dienesta karavīru skaita pieaugumu un militāro mācību norises biežumu, kopš 2017.gada ir palielinājusies notekūdeņu plūsma no Ādažu militārās bāzes un poligona. Papildus arī Ādažu novadā ir vērojama iedzīvotāju skaita palielināšanās un rūpniecisko projektu plānošana un projektēšana, kas palielina notekūdeņu plūsmu.

Turpinot palielināties notekūdeņu plūsmām, pastāv augsts risks, ka noteiktās dienās pašvaldības iekārtas nespēs attīrīt notekūdeņus atbilstošā kvalitātē, tādējādi būtiski paaugstinot riskus, kas ir saistīti ar nepietiekami attīrītu notekūdeņu nonākšanu apkārtējā vidē.

Par autoceļu ministrija norāda, ka Mežaparka ceļu izmanto ne tikai armijas transports, bet arī vietējie iedzīvotāji, lai piekļūtu saviem īpašumiem. Laika gaitā transporta slodzes un atmosfēras nokrišņu ietekmē brauktuves segumā ir izveidojušās bedres un plaisas, kas pasliktina pārvietošanās kvalitāti.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.