Menu
 

Allažos un Saules parkā Siguldā stāda dažādus kokus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: www.sigulda.lv Foto: www.sigulda.lv

Projekta laikā Saules parkā Siguldā iestādīti kopumā deviņi jaunstādi: līdzās 100 piramidālajiem ozoliem stādījumi papildināti ar dažādu šķirņu kļavām, vītoliem, čūskegli, kā arī dendroloģisku retumu – Henrija kļavu. Savukārt Allažos veikti sakopšanas darbi pašvaldības īpašumam Zaļkalna ielā 10, Allažu pagastā, kura papildināta ar koku un dekoratīvo krūmu stādījumiem.

Kā informē Siguldas novada pašvaldībā, Saules parkā koku stādījumi papildināti sadarbībā ar Latvijas pašvaldību savienību un Meža attīstības fondu, kas šogad pašvaldības aicināja iesaistīties “Meža dienās 2020”, sniedzot pašvaldībai finansējumu 1000 eiro apmērā meža nozares attīstībai un popularizēšanai. Savukārt Allažu pagastā stādījumi iegādāti par pašvaldības līdzekļiem. Pērn aizaugušajā teritorijā tika izzāģēti krūmi, vieta atbrīvota no atkritumiem, nolīdzināta zeme un iesēts zāliens. Šogad labiekārtošanas darbi tika noslēgti, sakoptajā teritorijā iestādot vairāk nekā 10 stādus – priedes, kļavas, hortenzijas un krūmrozes.

Saules parks, kas atrodas starp Saules ielu un dzelzceļa sliedēm, kā iecienīta zaļumvieta, kur siguldiešiem satikties un atpūsties, izveidota 20.gadsimta 20.–30.gados; tas minēts arī 1923.gada Shematiskajā Siguldas apbūves rajona projekta plānā, kurā parks ar savu zaļo struktūru tika izveidots kā zaļo aleju un ielu stādījumu kulminācija vietā, no kurienes pat otrpus dzelzceļam bija vērojama pilsētas dabas bagātība – Gaujas senieleja. Šobrīd parkā nav saglabājušies vēsturiskie stādījumi un pagājušajā gadsimtā izveidotā infrastruktūra, tādējādi jo īpaši nozīmīgi ir atjaunot parku un iekļaut to pilsētvidē, izveidojot rekreācijai piemērotu teritoriju, norāda pašvaldībā.

Jau ziņots, ka Latvijas simtgades gadā, 2018.gadā, pašvaldība aicināja ikvienu novadnieku piedalīties 100 piramidālo ozolu stādīšanā, atjaunojot un labiekārtojot Saules parku.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.