Menu
 

Ķekavā uzsākti pirmie priekšdarbi bērnudārza "Ieviņa" paplašināšanai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija – bērnudārza “Ieviņa” piebūves vizualizācija Ilustrācija – bērnudārza “Ieviņa” piebūves vizualizācija

Ķekavas novada pašvaldība uzsākusi pirmos priekšdarbus, lai jau šogad varētu uzsākt moduļu tipa piebūves būvniecību bērnudārzam “Ieviņa” Ķekavā.  Pēc piebūves būvniecības beigām bērnudārzs varētu papildus uzņemt vairāk kā 140 bērnus jeb sešas grupiņas. Kā vēsta novada pašvaldība, pēc bērnudārza paplašināšanas to varētu apmeklēt 450 mazie audzēkņi.

Ķekavas novada pašvaldība, izvērtējot dzimstības un iedzīvotāju skaita augošos radītājus un nākotnes prognozes, plāno realizēt divus prioritārus pirmsskolas izglītības investīciju projektus – piebūves pie bērnudārza “Ieviņa” Ķekavā un jauna bērnudārza būvniecību Titurgā, Baložu pilsētā. Abi šie izglītības investīciju projekti iekļauti Ķekavas novada izglītības infrastruktūras attīstības stratēģiskajā rīcības plānā 2018.-2021. gadam, kā arī valdība kabinets šos abus projektus ir atbalstījis, ļaujot pašvaldībai pretendēt uz valsts aizdevuma saņemšanu.

Bērnudārza “Ieviņa” paplašināšanas projekta, izbūvējot moduļu tipa piebūvi, kopējās projektēšanas un būvniecības izmaksas lēšamas 1,7 miljonos eiro. Lai pašvaldība to varētu īstenot, tiks ņemts aizņēmums no Valsts kases 1,2 miljoni eiro, pārējo finansējuma daļu atvēlot 2020. un 2021. gada pašvaldības budžetā.

Kā informē Attīstības un būvniecības pārvalde, šobrīd turpinās pirmsskolas izglītības iestādes “Ieviņa” piebūves projektēšanas darbi, kurus plānots pabeigt novembra vidū. Taču, lai varētu paātrināt būvniecības procesu un veikt priekšdarbus piebūves būvniecībai, no galvenā būvprojekta tika izdalītas trīs lietas – gāzes katlu nomaiņa un siltummezgla remonts, kā arī inženierkomunikāciju tīklu darbi, proti, AS “Sadales tīkls” kabeļu pārbūves darbi.

Patlaban ir veikta gāzes katlu nomaiņa un siltummezgla remonts, un novembra sākumā  AS "Sadales tīkls" uzsāks kabeļu pārbūves darbus. Pēc šo darbu pabeigšanas un bērnudārza piebūves būvprojekta saskaņošanas tiks uzsākti piebūves būvniecības darbi.

Būvniecības laikā jo īpaši tiks pievērsta uzmanība drošības jautājumiem, jo paralēli būvdarbiem bērnudārzs turpinās mācību procesu. Tāpēc ir izstrādāts un saskaņots ar bērnudārza vadību  darbu organizācijas projekts. Drošības apsvērumu dēļ  periodiski tiks ierobežota lielāka bērnudārza teritorija pazemes inženiertīklu (ūdensvads, sadzīves kanalizācija, siltumtrase, elektroniskie sakaru tīkli) izbūves laikā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.