Menu
 

Satversmes tiesā ierosināta lieta par Garkalnes pagasta iekļaušanu Ropažu novadā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Satversmes tiesa (ST) pēc Garkalnes novada domes pieteikuma 28.oktobrī ierosinājusi lietu saistībā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kurā paredzēta novada iekļaušana Ropažu novadā, informēja Satversmes tiesas pārstāve Zanda Meinarte.

Kā zināms, Saeima 10. jūnijā pieņēma Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu. Tā pielikums noteic administratīvās teritorijas, to administratīvos centrus un teritoriālā iedalījuma vienības. Saskaņā ar šā pielikuma 32.1. apakšpunktu Ropažu novadā ietilpst citstarp Garkalnes pagasts.

Garkalnes novada domes ieskatā, pieņemot apstrīdēto normu, Saeima esot pārkāpusi labas likumdošanas principu, pašvaldības principu un varas dalīšanas principu, kā arī nav veikusi pienācīgas konsultācijas ar Garkalnes novada domi un nav noskaidrojusi novada iedzīvotāju viedokli. Līdz ar to dome uzskata, ka apstrīdētā norma neatbilst Satversmes 1.  un 101. pantam, kā arī Eiropas vietējo pašvaldību hartas 4.panta sestajai daļai (“Plānošanas un lēmumu pieņemšanas procesā par jautājumiem, kas tieši attiecas uz vietējo varu, ar tām nepieciešams konsultēties, cik iespējams savlaicīgi un atbilstošā veidā.”) un 5.pantam (“Vietējās varas teritoriju robežu izmaiņas nav atļauts izdarīt bez iepriekšējas konsultēšanās ar attiecīgo vietējo varu, pēc iespējas ar referenduma palīdzību, kur tas ir likumīgi atļauts.”).

Satversmes tiesa ir aicinājusi Saeimu līdz 2020. gada 28. decembrim iesniegt Satversmes tiesai atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Lietas sagatavošanas termiņš ir 2021. gada 29. marts. Par lietas izskatīšanas procesa veidu un datumu tiesa lemj pēc lietas sagatavošanas, norāda Satversmes tiesā.

Jau iepriekš Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu apstrīdējis pusotrs desmits pašvaldību, tostarp Carnikavas, Ikšķiles, Inčukalna un Limbažu novada domes.

Pirmās ierosinātās lietas – par Skultes pagasta pievienošanu Saulkrastu novadam – sagatavošanas termiņš ir 16. decembris, iepriekš vēstīja Satversmes tiesa. Uz to brīdi būs zināms, kā procesuāli tiesa virzīsies uz priekšu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.