Menu
 

Izstrādāta pašvaldību reformas ģeotelpiskās plānošanas platforma

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - varam.gov.lv Ilustrācija - varam.gov.lv

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar “Karšu izdevniecību Jāņa sēta” (“Jāņa seta”) radījusi tiešsaistē pieejamu pašvaldību reformas ģeotelpiskās plānošanas platformu. 12.novembrī tiešsaistes pasākumā notiks šīs platformas prezentācijas pasākums, kur piedalīsies ministrs Juris Pūce (AP!) un ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs.

VARAM informēja, ka pašvaldību reformas ģeotelpiskās plānošanas platforma ir tiešsaistē lietojams rīks, kas ļauj kartē pārlūkot un analizēt specifisku informāciju par Latvijas pašvaldībām dažādos griezumos un detalizācijā. Apjomīgā datu kopa sniedz informāciju par sociāli ekonomiskās situācijas aspektiem visā Latvijas teritorijā, turklāt lielākā daļa no platformā iekļautās informācijas ir Latvijā unikāla.

Platformas saturā uz kartogrāfiskā pamata atspoguļoti ne tikai galvenie pašvaldību reformas pētījumu rezultāti, bet arī pirmo reizi Latvijas vēsturē, pamatojoties uz Jāņa sētas, sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu un Centrālās statistikas pārvaldi un citiem partneriem, veiktajiem pētījumiem ir redzama mūsu labklājības pamata – vairāk nekā 100 000 Latvijas uzņēmumu vietējo vienību radītā pievienotā vērtība gan nozaru, gan apakšnozaru griezumā.

Ministrijā norāda, ka minētā informācija kartē aplūkojama gan adrešu un apdzīvoto vietu detalizācijā, gan apkopotā veidā – esošo un apvienoto pašvaldību griezumā.

Pašvaldību reformas ģeotelpiskās plānošanas platformas tematiskās informācijas attēlošanai pamatā izmantots “Jāņa sētas” karšu pārlūks, informācija tiek atjaunota ne retāk kā reizi ceturksnī un no 12. novembra, līdz ar pētījuma materiāliem, būs pieejama VARAM mājaslapā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.