Menu
 

Piņķu Sv. Jāņa baznīcai uzstādīts jauns apgaismojums

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Piņķu Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā draudzes arhīvs Foto - Piņķu Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā draudzes arhīvs

Latvijas valsts svētku mēnesī Piņķu Sv. Jāņa baznīcā īstenots apgaismojuma projekts – Babītes novada valsts nozīmes arhitektūras piemineklim uzstādīta mūsdienīga ārējā apgaismojuma sistēma, kas turklāt ļauj ietaupīt finanšu līdzekļus par elektroenerģijas patēriņu, liecin informācija novada pašvaldības vietnē.

Atsaucoties Piņķu sv. Jāņa evanģēliski luteriskās draudzes lūgumam, 2020.gada 28.oktobrī Babītes novada pašvaldības domes deputāti lēma par finanšu līdzekļu 5978,61 eiro apmērā piešķiršanu Piņķu Sv. Jāņa baznīcas ārējā apgaismojuma nomaiņai. Projekta ietvaros pilnībā nomainīta dievnama izgaismošanai nepieciešamā apgaismojuma sistēma (21 prožektors un gaismekļi), jo iepriekšējā tika uzstādīta pirms vairāk kā desmit gadiem un bija jau morāli novecojusi.

Atbilstoši Sakrālā mantojuma saglabāšanas finansēšanas likuma  2.panta otrajai daļai pašvaldības var piedalīties sakrālā mantojuma uzturēšanā un tām ir tiesības no pašvaldību budžetu līdzekļiem piešķirt finansējumu sakrālā mantojuma izpētei, konservācijai, restaurācijai, atjaunošanai, pārbūvei, remontu darbu veikšanai un labiekārtošanai.

“Babītes pagasts tika elektrificēts 1939.gadā, un baznīcas izgaismošana, pieminot mūsu kritušos varoņus un to gaismu, ko viņi nesa Latvijai, savai Tēvzemei, bija viena no prioritātēm, kādēļ jau toreiz baznīca tika izgaismota. Pēc tam mūsu zeme ieslīga kara un okupācijas tumsā, līdz atkal varējām kļūt brīvi. Dievnams nav vienkārši ēka, tā ir mūsu novada vizītkarte. Paskatoties uz to, ceļotājiem no tuvienes un tālienes rodas priekštats par mums – cilvēkiem, kas šeit dzīvojam, un par mūsu vērtībām,” par piešķirto finansējumu baznīcas apgaismojumam gandarīts ir Piņķu Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Andris Krauliņš..

“Ar šo projektu esam spēruši soli uz priekšu ceļā uz mūsu baznīcas 150 gadu jubileju 2024.gadā. Mēs ceram, ka nākamajā gadā varēsim pabeigt dievnama iekšienes remontu pēc ugunsgrēka un tuvākajos gados arī saremontēt baznīcas ārējo fasādi.”

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.