Menu
 

Ropažu novada iedzīvotājus aicina paust viedokli par gaidāmajiem ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniegts izvērtēšanai SIA "Vilkme" ūdenssaimniecības tarifa projekts – 1,49 EUR/m3 apmērā. To plānots piemērot Ropažu novada Ropažu, Mucenieku, Silakroga, Tumšupes un Zaķumuižas ciemā.

Kā informē SPRK sabiedrisko attiecību vadītāja Baiba Jakobsone, kopējo maksu veidos ūdensapgādes pakalpojumu tarifs 0,64 EUR/m3 (bez PVN) un kanalizācijas pakalpojumu tarifs 0,85 EUR/m3 (bez PVN). Tarifus plānots piemērot no 2021.gada 1.februāra. Šobrīd Ropažu novada Ropažu, Mucenieku, Silakroga un Tumšupes ciemā ūdenssaimniecības pakalpojuma tarifs ir 1,95 EUR/m3, bet Zaķumuižas ciemā – 2,15 EUR/m3.

"Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar tarifa projekta kopsavilkumu un aktīvi iesaistīties, sniedzot priekšlikumus un komentārus gan mums, gan komersantam," norāda SPRK Ūdenssaimniecības pakalpojumu nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Ieva Rozentāle. Priekšlikumi un ieteikumi par tarifu projektu ir iesniedzami, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Ar jaunu tarifu projektu uzņēmums vērsās SPRK šogad 6.novembrī saistībā ar ūdenssaimniecības pakalpojuma sniegšanu jaunā teritorijā, kā rezultātā mainījušās gan izmaksas, gan apjoma rādītāji, vēsta B.Jakobsone.

Uzņēmumiem, kuru sniegtais sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu apjoms sasniedz regulēšanas kritēriju – 100 000 m3 gadā –, pakalpojumus sniedz par regulētu SPRK tarifu. Regulēts tarifs nozīmē tarifu aprēķinu veikt pēc SPRK metodikas, kas nosaka kārtību, kādā tie tiek aprēķināti.

"Jāņem vērā, ka komersanta aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts SPRK izvērtēšanas laikā var tikt mainīts. Mūsu uzdevums ir rūpīgi pārbaudīt izmaksas, kas iekļautas tarifu projektā, un pārliecināties par to ekonomisko pamatotību. Līdz ar to apstiprinātais tarifs var atšķirties no tā, ko sākotnēji iesniedzis komersants," stāsta I.Rozentāle.

Tarifu projekta izvērtēšana notiek 90 dienas, bet lēmuma pieņemšana – 30 dienu laikā pēc izvērtēšanas noslēgšanās. Ja izvērtēšanas gaitā SPRK ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz tos iesniegt. Tajā brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad komersants informāciju ir iesniedzis SPRK, atzīmē B.Jakobsone. Plašāk ar tarifa projekta kopsavilkumu var iepazīties SPRK tīmekļvietnē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.