Menu
 

Pašvaldība izsludina konkursu Siguldas novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanai

  • Autors:  LETA
Foto - Siguldas novada pašvaldība Foto - Siguldas novada pašvaldība

Siguldas novada pašvaldība aicina līdz 15.decembrim pieteikties Siguldas novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkursam, informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītāja Sindija Brikmane.

Konkursa mērķis ir veidot labvēlīgus nosacījumus iedzīvotāju iniciatīvām un vietējās kopienas iesaistīšanai kultūras piedāvājumu radīšanā un patēriņā, atbalstīt novada kultūrvidi bagātinošu, sabiedrībai nozīmīgu un izglītojošu pasākumu realizēšanu.

Brikmane skaidroja, ka Siguldas novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkurss apvieno līdz šim divas pašvaldībā realizētās atbalsta programmas - kultūras projektu finansēšanas konkursu un kultūras pasākumu mērķprogrammu. Konkursā uz pašvaldības finansiālu atbalstu var pretendēt gan radošās darbnīcas un izstādes, informatīvi izglītojoši pasākumi un starpdisciplināri kultūras projekti, gan iespieddarbu izdošana un citi nozīmīgi projekti, kurus plānots realizēt Siguldas novadā.

Par 2021.gada Siguldas novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkursa prioritātēm noteiktas sabiedrībai būtiskas aktivitātes, kas realizējamas ierobežotas pulcēšanās apstākļos un palīdz mazināt ar nepietiekamu socializēšanos saistītos riskus.

Atbalstu saņems projekti, kas būs saistīti ar Siguldas novada kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, dokumentēšanu un popularizēšanu, kultūrtūrisma attīstību 2021.gada pašvaldību reformu kontekstā.

Pašvaldība par prioritāti noteikusi jaunu izglītojošu un ar kultūras daudzveidīgām izpausmēm saistītus produktus bērnu un ģimeņu auditorijai Siguldas novada piederības stiprināšanai, kā arī Siguldas novada kultūrvidei un dabai atbilstošas, informatīvi izglītojošas un ar vides ilgtspēju saistītas aktivitātes.

Atbalstu saņems arī ar mūžizglītību, integrācijas jautājumiem un personības attīstību saistīti projekti dažādām sabiedrības grupām, jaunu un inovatīvu kultūras ideju realizēšana Siguldas novadā, kas spēj radīt rezonansi un būt nozīmīgas Latvijas mērogā.

Brikmane norādīja, ka konkursā var piedalīties jebkura fiziska persona, kura normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir reģistrēta kā individuālais komersants, saimnieciskās darbības veicējs, vai juridiska persona. Katrs pretendents konkursā var iesniegt ne vairāk kā divus projektus. 

Iesniegtos projektus vērtēs konkursa komisija septiņu locekļu sastāvā, ņemot vērā katra projekta oriģinalitāti, sasaisti ar Siguldas novada kultūrvidi, sabiedrības līdzdalību projekta norisē, projekta iesniedzēju pieredzi un citus būtiskus aspektus. Atbalstīti tiks augstāko vērtējumu ieguvušie projekti.

Pašvaldības līdzfinansējums viena projekta realizēšanai ir ne vairāk kā 7000 eiro, un tas nevar pārsniegt 90% no projekta kopējām izmaksām. Konkursā pieejamais finansējuma apjoms ir 35 000 eiro.

Detalizētāka informācija par konkursu atrodama nolikumā, interesenti aicināti iepazīties arī ar projektu vērtēšanas kritērijiem.

Aizpildītā pieteikuma veidlapa, projekta apraksts, tāme un cita informācija līdz 15.decembrim jāiesniedz personīgi Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā tā darba laikā vai jānosūta elektroniski uz e-pasta adresi "Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.