Menu
 

Piektdienas rītā vērojams apledojums uz Daugavpils šosejas un uz autoceļa Tīnūži – Koknese

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Latvijas Valsts ceļi Foto - Latvijas Valsts ceļi

Apledojums piektdienas rītā vietām apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, tajā skaitā uz Daugavpils šosejas (A6) posmā no Saulkalnes līdz Pļaviņām un uz autoceļa Tīnūži – Koknese (P80) visa posma garumā. VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) informēja, ka slidenos ceļa  posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 21 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības.

Atbilstoši meteorologu prognozēm, naktī uz sestdienu snigšana atsevišķās vietās ir iespējama visā valsts teritorijā, autoceļi var apledot, bet naktī uz svētdienu – galvenokārt valsts austrumos. Mainīgos laika apstākļos aicinām autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu.

Autovadītājiem ir jārēķinās ar to, ka ceļa virsmas stāvoklis var mainīties negaidīti un strauji. Īpaša piesardzība jāievēro rīta stundās, kā arī uz ceļiem, uz tiltiem, pie ūdenstilpnēm, ceļa pārvadiem un brauktuvēm, ko ieskauj meži, kur “melnā ledus” varbūtība ir lielāka.

LVC arī atgādina, ka no 1.decembra autotransportam obligāti ir jābūt aprīkotam ar ziemas riepām, un aicina ar tām aprīkot auto jau tuvākajās dienās. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.