Menu
 

VARAM lūdz KNAB izvērtēt Ikšķiles mēra rīcību saistībā ar finanšu līdzekļu ieguldīšanu pašvaldības infrastruktūras objektā

  • Autors:  LETA
Foto: LETA Foto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) lūdz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) izvērtēt Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja Induļa Trapiņa (LZP) rīcību, pašvaldības vārdā noslēdzot līgumu par finanšu līdzekļu ieguldīšanu pašvaldības infrastruktūras objektā, aģentūru LETA informēja VARAM.

Ministrijā esot saņemta informācija, ka Ikšķiles novada pašvaldībā ir veikti pašvaldības autoceļa atjaunošanas darbi. Ikšķiles novada domes deputāti vēstulē ministriju informējuši, ka minētajiem pašvaldības autoceļiem piegulst Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja ģimenei piederoši nekustamie īpašumi, tostarp nekustamais īpašums, kur atrodas viņa dzīvesvieta un kur viņa laulātā organizē saimniecisko darbību.

Savukārt Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Trapiņš vēstulē ministrijai sniedza skaidrojumu, ka pašvaldības ceļu remonts ir tieši saistīts ar derīgo izrakteņu ieguvi un tā transportēšanu uz betona ražotni īpašumā "Tigranas" un konkrētu pašvaldības ceļa posmu izmantošana tika apzināta tikai sarakstē ar valsts AS "Latvijas Valsts ceļi".

Vienlaikus Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs informēja ministriju, ka 2020.gada 18.jūnijā tika noslēgts līgums ar SIA "Īpašumi EG" par to, ka uzņēmums ar saviem spēkiem un līdzekļiem veiks minēto ceļu rekonstrukciju. Savukārt Ikšķiles novada pašvaldība saskaņā ar līgumu apņēmās SIA "Īpašumi EG" izdot pieprasītajā apjomā atļaujas, lai uzņēmuma tehnika varētu izmantot attiecīgus ceļus un tiltu.

LETA jau ziņoja, ka saistībā ar šo gadījumu Ikšķiles novada domes opozīcija mēģināja atstādināt Trapiņu no amata, bet tas neizdevās. Ikšķiles novada domes deputāts Kaspars Upaciers ("Iedzīvotāji") informēja, ka atkāpšanās pieprasījuma iemesls ir pašvaldības vadītāja nelikumīgās rīcības – noasfaltēts ceļš gar ģimenes īpašumiem, kuros notiek nesaskaņota būvniecība un ierīkots nelegāls karjers, bet pašvaldības karjerā "Kaparāmuri" izveidota bīstamo atkritumu kaudze.

Trapiņš iepriekš notiekošo komentēja, ka pēdējā laikā publiski manāmā mērķtiecīgā pašvaldības vadības un viņa nomelnošana acīmredzami tiek realizēta saistībā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.