Menu
 

Covid-19 konstatēts deviņiem Mālpils novada pašvaldības darbiniekiem

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Covid-19 konstatēts deviņiem Mālpils novada pašvaldības darbiniekiem, aģentūrai LETA apstiprināja Mālpils novada domes priekšsēdētāja Solvita Strausa ("Vienoti Mālpilij").

Viņa informēja, ka inficēšanās notikusi no viena sociālā darbinieka, kurš nācis uz darbu ar saslimšanas simptomiem, taču tikai 16.novembrī paziņojis darba devējam, ka ir Covid-19 pozitīvs.

"Pēc šīs informācijas saņemšanas es visiem darbiniekiem kategoriski aizliedzu atrasties darba vietā. Sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) 19.novembrī tika testēti 30 domes darbinieki un deviņiem no viņiem Covid-19 tests bija pozitīvs," sacīja Strausa.

Viņa noraidīja sabiedrībā izskanējušās runas, ka pašvaldības darbinieki inficējušies valsts svētkiem veltītajā pasākumā, jo tāds neesot noticis.

Domes priekšsēdētāja informēja, ka Covid-19 testi veikti 44 Mālpils novada vidusskolas darbiniekiem un tie visi bijuši negatīvi. Ņemot vērā, ka Mālpils ir starp tām pašvaldībām, kurās iepriekšējā nedēļā 14 dienu kumulatīvās saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju par 50% pārsniedzis valsts vidējo rādītāju, turklāt valdība noteikusi papildu ierobežojumus, 5.-6.klašu skolēni mācīsies attālināti.

Strausa uzsvēra, ka jau 2.novembrī viņa izdevusi rīkojumu, ka visiem pašvaldības darbiniekiem, kuru darba pienākumi to atļauj, ir jāstrādā attālināti. Patlaban pašvaldības telpās drīkst uzturēties tikai neatliekamos gadījumos, saskaņojot to ar izpilddirektoru.

Viņa norādīja, ka domes darbs nav pilnībā paralizēts. Vakar attālināti notikusi domes sēde, kuru vadījis domes priekšsēdētājas vietnieks.

Saskaņā ar SPKC datiem Mālpils novadā ar Covid-19 pēdējās 14 dienās saslimuši 17 cilvēki.

Jau ziņots, ka šonedēļ Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes, Varakļānu, Mārupes, Mālpils, Smiltenes, Garkalnes, Limbažu un Salaspils novadā Covid-19 izplatības dēļ tiks ieviesti stingrāki ierobežojošie pasākumi, otrdien ārkārtas sēdē lēma valdība.

Šajās pašvaldībās papildus jau noteiktajiem piesardzības pasākumiem valsts mērogā tiek pārtraukta jebkāda veida izglītības procesa norise klātienē, izņemot pirmsskolas izglītības programmas apguvi un mācības 1.-4.klasē.

Veselības ministrija skaidroja, ka bērnudārza un 1.-4.klašu skolēnu vecuma grupā ir novērojama salīdzinoši zemāka Covid-19 izplatība, un šīs vecuma grupas bērni retāk rada inficēšanās riku apkārtējiem. Savukārt iespēja šiem bērniem nodrošināt pieskatīšanu un izglītību ir ļoti nozīmīga bērnu attīstībai.

Lai mazinātu cilvēku pulcēšanos pašvaldībās, kur ir augsta Covid-19 izplatība, tiek noteikts, ka konkrētajās pašvaldībās nedarbojas kultūrvietas, izstāžu norises vietas un arī gadatirgi, tāpat arī tiek noteikts, ka sporta nodarbības notiek tikai brīvā dabā. Izņēmums ir bibliotēkas, kurās varēs saņem grāmatas līdzņemšanai.

Nedrīkstēs notikt privāti pasākumi ārpus vienas mājsaimniecības, izņemot bēres un atsevišķos gadījumos arī kristību ceremonijas. Turklāt bērēs un kristībās jālieto mutes un deguna aizsegi.

Izlemts arī, ka privātās iekštelpās un privātās ārtelpās personām jāievēro divu metru distance, izņemot gadījumus, ja personas dzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī vecāku un viņa nepilngadīgos bērnus, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā. Izņēmuma attiecas arī uz personām, kas veic darba vai dienesta pienākumus.

Noteikts arī, ka pilsētas sabiedriskajā transportā jānodrošina ne vairāk kā 50% no maksimāli iespējamās transporta līdzekļa kapacitātes, jo autobusos ir grūti ievērot divu metru distanci. Valdība noteikusi, ka pārvadātājam jāorganizē pasažieru iekāpšana un izkāpšana tā, lai pasažieru skaits transportlīdzeklī nepārsniedz 50% no tā ietilpības. Ja transportlīdzeklī tā specifikas dēļ nav iespējams kontrolēt iekāpšanu un izkāpšanu, transportlīdzeklī tiek marķētas sēdvietas, nodrošinot distancēšanās prasības.

Savukārt veikalos un citās tirdzniecības pakalpojumu sniegšanas vietās iekštelpās un ārtelpās būs jānodrošina, ka šajās vietās atrodas ne vairāk par 20% no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj konkrētās vietas infrastruktūra. Lai cilvēki varētu izvēlēties apmeklēt konkrēto tirdzniecības vai pakalpojuma sniegšanas vietu, pie ieejas jābūt pieejamai informācijai, cik cilvēki konkrētajā vietā var atrasties ņemot vērā 20% piepildījumu. Minētais nosacījums attiecas arī uz tirdzniecības vietām un tirgiem ārtelpās.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.