Menu
 

Ādažos veidos piecas jaunas bērnudārza grupas un Bērnu uzņemšanas komisiju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Ādažu novada pašvaldība Foto - Ādažu novada pašvaldība

Ādažu novada dome lēmusi uzsākt 100 bērnudārza vecuma bērnu uzņemšanu Ādažu vidusskolas C korpusa telpās 2021.gada pavasarī. Plānots izveidot piecas jaunas pirmsskolas izglītības iestāžu grupas 100 bērniem Ādažu vidusskolas korpusā, pavēstīja Ādažu novada domes sabiedrisko attiecību vadītāja Monika Griezne. Dome lēma izveidot trīs grupas (60 vietas) 2016. gadā dzimušajiem bērniem un 2 grupas (40 vietas) 2017. gadā dzimušajiem.

Drīzumā plānots pabeigt remontdarbus Ādažu vidusskolā, lai uzlabotu un pielāgotu telpas jaunu bērnudārza grupu izvietošanai. Pēc skaita tā būs jau trešā pašvaldības izglītības iestāde, kas uzņems pašvaldībā deklarētos pirmsskolas vecuma bērnus. Pēc apvienošanās ar Carnikavas novadu kopējais pirmsskolas izglītības iestāžu skaits sasniegs piecas.

Lai pilnveidotu bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtību Ādažu novada pirmsskolas izglītības iestādēs, dome lēmusi izveidot Bērnu uzņemšanas komisiju, kas uzraudzīs pirmsskolās uzņemamo bērnu rindu un pārbaudīs uzņemamo bērnu saraksta atbilstību domes noteiktajai kārtībai. Līdzīgas komisijas jau veiksmīgi darbojas citās pašvaldībās, piemēram Mārupes un Ķekavas novadā. Jaunās komisijas uzdevums būs ievērot labas pārvaldības principus, datu aizsardzību, kā arī nodrošināt taisnīgu un pārskatāmu procedūru un komunikāciju ar sabiedrību.

“Vairāku acu princips ļaus novērst cilvēcisku kļūdu iespējamību. Jaunais rindas administrēšanas modelis būtiski atslogos arī pirmsskolas izglītības iestāžu darbu. Komisija pieņems lēmumus par bērnu uzņemšanu pašvaldības pirmsskolās,  uzņemamo bērnu saraksta izveidošanu, bērnu reģistrācijas datu uzskaites regulāru pārraudzību un datu kontroli. Apvienojoties ar Carnikavas novadu, darba sarežģītība būtiski pieaugs, jo pirmsskolas izglītības iestāžu darbs būs jākoordinē vēl vairāk, tāpēc komisijas uzdevums būs arī vairāku gadu perspektīvā prognozēt bērnudārzu ietilpību,” uzsvēris domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (LRA).

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.