Menu
 

Ādaži un Stopiņi iekļūst konkursa "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020" finālā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - Sabiedrības integrācijas fonds Ilustrācija - Sabiedrības integrācijas fonds

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” vērtēšanas komisija otrajā konkursa kārtā izskatījusi 25 pašvaldību ieguldījumu ģimeņu labklājības veicināšanā un iedzīvotāju atsauksmes un finālam nominējusi desmit pašvaldības. No Rīgas plānošanas reģiona konkursa finālā iekļuvuši Ādažu un Stopiņu novadi.

Konkursa finālā iekļuvušas tās pašvaldības, kuras saņēmušas visaugstākos rezultātus pirmajā un otrajā konkursa norises posmā, kad tika izvērtēti un izanalizēti pašvaldību administratīvie dati, dzimstības un migrācijas saldo dati, pašvaldību iesaiste konkursa informatīvajā kampaņā, pašvaldību īstenotie atbalsta pasākumi ģimenēm ar bērniem un ģimeniskas vides nodrošināšanai, ko apliecina vismaz 100 dažādu pakalpojumu apraksti un par kuru pieejamību konkursa vērtēšanas komisija pārliecināsies trešajā konkursa kārtā – finālā. 

Kā norāda konkursa rīkotāji, viena no svarīgākajām konkursa komponentēm bija iedzīvotāju balsojums. Iedzīvotāji visbiežāk atzinīgi novērtējuši atbalsta pasākumus pašvaldībās, kas sniedz daudzveidīgu un pieejamu interešu izglītību, attīsta un uztur sporta un atpūtas infrastruktūru, tostarp rotaļu laukumus. Tāpat iedzīvotāji priecājas par kultūras un sporta aktivitāšu daudzveidību un pašvaldību atbalstu dažādās dzīves situācijās. Iedzīvotāji vēlētos, lai pašvaldības aktīvāk sakārtotu jautājumus, kas saistīti ar vietu nodrošināšanu bērniem pirmskolas izglītības iestādēs, kā arī līdzfinansējumu ēdināšanai izglītības iestādēs. Visas atsauksmes un priekšlikumi konkursa izskaņā tiks nosūtītas pašvaldībām tālākam darbam.

Konkursa trešajai kārtai nominētās pašvaldības Kurzemes plānošanas reģionā ir Alsungas novads un Brocēnu novads, Latgales plānošanas reģionā – Līvānu novads un Ludzas novads, Vidzemes plānošanas reģionā – Cesvaines novads un Kocēnu novads, bet Zemgales plānošanas reģionā – Rundāles novads un Tērvetes novads.

Tuvāka iepazīšanās ar šo pašvaldību darbu un centieniem veidot ģimenēm draudzīgu vidi, tāpat kā konkursa noslēgums un uzvarētāju godināšana, šogad norisināsies attālināti, izmantojot digitālās iespējas. “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2020” un pieci laureāti – viens katrā plānošanas reģionu pašvaldību grupā – tiks paziņoti decembra izskaņā.

Konkursu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” realizē Sabiedrības integrācijas fonds.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.