Menu
 

Pabeigti Mārupes pamatskolas jaunā korpusa un sporta laukuma būvniecības darbi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Mārupes novada pašvaldība Foto - Mārupes novada pašvaldība

Pabeigti Mārupes pamatskolas jaunā korpusa un sporta laukuma būvniecības darbi un objekts nodots ekspluatācijā. Jaunā korpusa atklāšanas pasākums gan šoreiz nenotiks epidemioloģisko drošības apsvērumu dēļ, jaunās telpas gaidīs savus audzēkņus, tiklīdz skolēni atgriezīsies skolā klātienē. Projektēšanas un būvdarbu līguma kopējā summa ir 10 160 390 eiro.

Kā liecina informācija Mārupes novada pašvaldības interneta vietnē, jaunā piebūve ir četru stāvu ēka ar kopējo platību 6200 m2, kurā izvietoti 37 mācību kabineti, laboratorijas un darbnīcas 5.līdz 9.klašu skolēniem, bibliotēka, dejošanas zāle, kā arī telpas atbalsta centram un skolas administrācijai.

Būvniecības projekta ietvaros skolas teritorijā tapis arī jauns sporta laukums, kas piemērots dažādām aktivitātēm, izveidoti basketbola un pludmales volejbola laukumi, lodes grūšanas un tāllēkšanas sektors, kā arī rekreācijas zona. Skolas iekšpagalmā izbūvētas autostāvvietas un velonovietnes.

Projektēšanas un būvniecības darbus veica SIA “Arčers”, būvuzraudzību – SIA “Marčuks”. Būvniecības darbi tika uzsākti šī gada februārī, un jau aprīlī pamatskolas jaunās piebūves pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Kā jau minēts, šis ir viens no pirmajiem šāda apmēra projektiem Mārupes novada pašvaldībā, kas realizēts, izmantojot Būvju informācijas modelēšanu. Sistēma ļauj ieraudzīt un novērst kļūmes jau projekta stadijā, kā arī veikt risinājumu kontroli būvniecības laikā. Šī gada aprīlī skatē Gada labākā būve Latvijā 2019 Mārupes pamatskolas piebūve un sporta laukums ieguvis godpilno otro vietu nominācijā “BIM objekts”.

Jaunās piebūves un sporta laukuma būvniecībai pašvaldība ņēmusi aizņēmumu Valsts kasē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.