Menu
 

Rīga iestājas Pierīgas pašvaldību apvienībā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Rīgas domes un Pierīgas novadu pašvaldību vadītāju tikšānās šāgada oktobrī. Foto - Rīgas dome Rīgas domes un Pierīgas novadu pašvaldību vadītāju tikšānās šāgada oktobrī. Foto - Rīgas dome

Rīgas pašvaldība trešdien nolēma iestāties biedrībā “Pierīgas pašvaldību apvienība”. Rīgas domi šajā biedrībā pārstāvēs galvaspilsētas vicemērs Edvards Smiltēns, informēja domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

“Jādomā plašāk par vienas pašvaldības robežām – par sadarbību reģionālā un metropoles mērogā. Te ir potenciāls, kas ļaus mēroties spēkiem ar citām metropolēm,” skaidrojis E. Smiltēns.

“Lai būtu droši pamati attīstībai, jābūt efektīvai un pastāvīgai sadarbības platformai, kur risināt gan ikdienas problēmas, gan stratēģiskus projektus. Kopā mēs varētu būt nopietns sarunu partneris ministrijām un valdībai. Galvenie risināmie jautājumi ir transports, izglītība, sociālā sfēra, komunālā un citas jomas. No šīs sadarbības iegūs visi.”

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja "Pierīgas pašvaldību apvienības" valdes priekšsēdētājs, Ādažu mērs Māris Sprindžuks (LRA), darbošanās vienā organizācijā, ļautu vieglāk atrisināt dažādus jautājumus, kas skar Rīgas un Pierīgas pašvaldību attiecības, kā arī formulēt kopīgu nostāju sarunās ar valdību.

Sprindžuks ir pārliecināts, ka galvaspilsētai un Pierīgai ir ļoti daudz kopīgu interešu, kas skar finanšu izlīdzināšanu, jauno reģionu veidošanu, mobilitāti, izglītības procesa organizēšanu un daudzas citas. Viņš arī norādījis, ka šajā apvienībā, viņaprāt, ir jāuzaicina piedalīties arī Sigulda un Jūrmala.

Biedrība “Pierīgas pašvaldību apvienība” uz brīvprātības principiem apvieno 13 pašvaldības, kuru administratīvā teritorija atrodas Rīgas plānošanas reģionā. Biedrība dibināta 2015. gadā. Biedrības mērķi ir īstenot Pierīgas pašvaldību tiesisko interešu aizsardzību, veicināt Pierīgas pašvaldību savstarpējo sadarbību, veicināt Pierīgas pašvaldību sadarbību ar Latvijas, starptautiskajām un citu valstu institūcijām un organizācijām un veicināt Pierīgas pašvaldību ekonomisko un sociālo attīstību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.