Menu
 

Babītes novadā atjaunots veloceliņa Rīga–Jūrmala posms

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: www.babite.lv Foto: www.babite.lv

2020.gada decembra beigās pēc Babītes novada pašvaldības pasūtījuma noslēgusies veloceliņa Rīga–Jūrmala posma Babītes novadā teju trīs kilometru garumā atjaunošana.

Babītes novada teritorijā atjaunotā veloceliņa kopējais garums ir 2,7 km, platums – 3 m. Līdztekus ir izbūvēti divi asfaltēti atpūtas laukumiņi (netālu no Babītes stacijas un Babītes posma noslēgumā, braucot Jūrmalas virzienā) ar soliņiem un atkritumu urnām, kā arī izvietotas ceļa zīmes. Būvniecības laikā visa posma garumā atjaunots ir asfalta segums, nostiprinātas nomales un atsevišķās vietās pastiprināta arī veloceliņa segas konstrukcija, informē Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Drozdova-Auzāne.

"Veloceliņa atjaunošana ir gan iedzīvotāju, gan pašvaldības darbinieku ilgi gaidīts notikums. Zaļo gaismu veloceliņa atjaunošanai pašvaldība saņēma 2018.gadā pēc savstarpēji noslēgtā patapinājuma līguma ar VAS "Latvijas dzelzceļš", saskaņā ar kuru VAS "Latvijas dzelzceļš" nodeva tai piederošo dzelzceļa nodalījuma joslu (uz kuras atradās minētais veloceliņa posms) Babītes novada pašvaldībai veloceliņa uzturēšanai un apsaimniekošanai. Līdz ar to pašvaldībai beidzot bija tiesības 2019.gadā izsludināt iepirkumu par veloceliņa projektēšanu," par pašvaldības pārņemto un atjaunoto veloceliņu gandarīts ir Babītes novada domes priekšsēdētājs Aivars Osītis.

Atjaunotā veloceliņa posms paredzēts gan gājēju, gan velosipēdistu lietošanai. Apgaismojums pagaidām nav paredzēts, jo tā izstrāde veicama kopā ar kaimiņu pašvaldībām, kurās turpinās veloceliņš, proti, Rīgu un Jūrmalu, norāda L.Drozdova-Auzāne.

Būvprojekts tika akceptēts 2019.gada oktobrī, būvniecības darbi tika uzsākti 2020.gada septembrī. Projekta kopējās izmaksas ir 190 219 eiro bez PVN. Projektēšanu veica SIA "Projekts EAE" par līgumcenu 8050 eiro, būvniecību – AS "A.C.B." par 179 280 eiro, būvuzraudzību – SIA "Ceļu un tiltu būvuzraugs" par 2889 eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.