Menu
 

Saeimas komisija atbalsta izmaiņas pabalsta saņemšanā bijušajiem pašvaldību vadītājiem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien, 19.janvārī, otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā, kas paredz precizēt pabalsta saņemšanas kārtību bijušajiem pašvaldību vadītājiem, kuri nav pārvēlēti nākamajā sasaukumā.

Kā informē Saeimas Preses dienestā, plānots, ka tiem pašvaldību domju priekšsēdētājiem un viņu vietniekiem, kuri amatā bijuši no 1990.gada 4.maija līdz 2021.gada 30.jūnijam, līdzšinējā pabalsta izmaksa saglabāsies arī turpmāk. Šāds nosacījums komisijā atbalstīts, ņemot vērā tiesiskās paļāvības principu.

Savukārt uz tiem deputātiem, kuri tiks ievēlēti nākamajās pašvaldību vēlēšanās, regulējums par pabalstu bijušajiem pašvaldību vadītājiem neattieksies, paredz likumprojekts.

Patlaban pabalsta apmērs pēc amata atstāšanas bijušiem pašvaldību vadītājiem noteikts divu minimālo mēnešalgu apmērā un to var piešķirt piecus gadus pirms pensijas vecuma vai vēlāk, ja persona nestrādā un nesaņem bezdarbnieka pabalstu, skaidro Preses dienestā.

Likuma grozījumi rosināti, ņemot vērā Valsts kontroles revīzijas ziņojumu par sociālās iekļaušanas politikas mērķu sasniegšanu. Pašvaldības ik gadu sociālajai aizsardzībai tērē ap 249 miljoniem eiro, un, izmantojot šo naudu mērķtiecīgāk, būtu iespējams panākt labākus rezultātus nabadzības riska mazināšanai, pauž grozījumu autori.

Likumprojekta autori grozījumu anotācijā arī norādījuši, ka ikmēneša pabalstu saņēmēju skaits būtiski varētu palielināties pēc nākamgad gaidāmajām jauno novadu pašvaldību vēlēšanām. Ja šī pabalsta piešķiršana netiktu pārskatīta, tad vēl vairāk varētu samazināties finansējuma pieejamība sociālajai palīdzībai un citiem atbalsta pasākumiem iedzīvotājiem, norāda Preses dienestā.

Lai likuma grozījumi stātos spēkā, par tiem vēl otrajā un trešajā lasījumā jālemj Saeimai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.