Menu
 

Jūrmalas dome aicina iesniegt idejas neparastām kultūras norisēm

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Jūrmalas dome aicina iesniegt idejas neparastām kultūras norisēm "Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027" Jūrmalas kandidatūras kultūras programmas izveidei.

Pieteikumi no nevalstiskajām organizācijām, iedzīvotājiem un uzņēmējiem tiek gaidīti pašvaldībā līdz 5.februārim.

Jūrmalas pilsēta gatavo pieteikumu, lai 2027.gadā kļūtu par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Pagājušā gada nogalē radošo ideju darbnīcās norisinājās Jūrmalas iedzīvotāju un nozaru ekspertu diskusijas, kā arī iedzīvotāji tika aicināti aizpildīt aptaujas anketu par Jūrmalas vērtībām un attīstības iespējām.

Apkopotā informācija iezīmē četrus tematiskos virzienus, kuros iedzīvotāji saskata Jūrmalas kultūrprogrammas attīstības iespējas - kultūra un pārsteigums, kultūra un daba, kultūra un veselība kā arī kultūra un koprade.

Ideju pieteikuma anketās tiek gaidītas visdažādākās idejas - gan mazās, gan ambiciozās un neparastās. Idejas, kas pauž Jūrmalas pilsētas unikalitāti Eiropas mērogā un uzrunā ne tikai jūrmalniekus un Latvijas iedzīvotājus, bet arī Eiropu kopumā un ir īstenojamas sadarbībā ar citām Latvijas pašvaldībām.

Piedāvātās idejas tiks izvērtētas un apspriestas, lai iekļautu Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 Jūrmalas pieteikumā. Īpaši augstu tiks vērtētas tās idejas, kuru īstenošanā iedzīvotāji paši ir gatavi piedalīties.

Eiropas kultūras galvaspilsētas konkurss ir unikāla iespēja starptautiski, īpaši Eiropas līmenī, popularizēt Jūrmalu kā Baltijas valstu kultūras un tūrisma galamērķi, kā arī spēcīgs stimuls un atbalsts pilsētas ekonomiskajai un uzņēmējdarbības attīstībai un iedzīvotāju piederības sajūtas veidošanai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.