Menu
 

Ķekavas novada Sociālais dienests aicina iedzīvotājus pieteikties krīzes pabalstam

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - pixabay.com Ilustrācija - pixabay.com

Lai atbalstītu novada iedzīvotājus, kuri  valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā ir nonākuši grūtībās un nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, Ķekavas novada pašvaldība piešķir pabalstu 80 eiro mēnesī. Krīzes pabalsta saņēmējam pašvaldība papildus izmaksās 50 eiro par katru aprūpējamo bērnu līdz 18 gadu vecumam.

Šis pabalsts tiks izmaksāts  ģimenei (personai) pamatvajadzību nodrošināšanai laikā, kamēr visā valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija sakarā ar Covid-19 izplatību un vienu mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām, precizē novada domē. Pabalsts krīzes situācijā tiek izmaksāts no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Lai saņemtu pabalstu krīzes situācijā, iedzīvotājiem jāiesniedz Ķekavas novada Sociālajā dienestā motivēts iesniegums un, ja iespējams, dokumenti, kas apliecina krīzes situācijas faktu. Pēc iesnieguma saņemšanas Sociālais dienests sazināsies ar ģimeni vai personu, lai novērtētu sociālo situāciju un pieņemtu atbilstošu lēmumu. Šis pabalsts tiks pārskaitīts uz pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādīto bankas kontu.

Par krīzes situāciju šajā gadījumā uzskatāma situācija, kurā ģimene (persona) izsludinātajā ārkārtējā situācijā no ģimenes (personas) gribas neatkarīgu apstākļu dēļ pati saviem spēkiem nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības un tai ir nepieciešama psihosociāla vai materiāla palīdzība.

Pašvaldība piešķir ģimenei vai personai pabalstu, pamatojoties uz ārkārtējo situāciju, ja tā atbilst, piemēram, kādam no šādiem kritērijiem:

- ģimenei (personai) saistībā ar ārkārtējo situāciju nav ienākumu vai tie būtiski samazinājušies salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu pirms šīs ārkārtējās situācijas iestāšanās;
- ģimene (persona) ārkārtas situācijas laikā nespēj apmierināt savas un savu ģimenes locekļu pamatvajadzības;
- ģimene (persona) atrodas vai ir atradusies karantīnā vai pašizolācijā un tai nav iztikas līdzekļu. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.