Menu
 

Vērtēs "Babītes siltuma" valdes un bijušā mēra darbību Apriņķis.lv

  • Autors:  Liene Ozola
Andrejs Ence. Publicitātes foto Andrejs Ence. Publicitātes foto

Pagājušajā nedēļā Babītes novada dome ārkārtas sēdē nolēma veidot komisiju, kas vērtēs pašvaldības SIA "Babītes siltums" valdes un uzņēmuma kapitāla daļu turētāja, bijušā Babītes novada domes priekšsēdētāja Andreja Ences (Latvijas Reģionu apvienība) darbības efektivitāti un tiesiskumu.

Kā informēja Babītes novada mērs Aivars Osītis ("Latvijas attīstībai"), pērn pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA "Pagrabnieces auditoru birojs" audita veikšanai uzņēmumā par 2017.–2019. gadu. 20. janvārī tika saņemts auditoru ziņojums ar informāciju, ka ir konstatētas vairākas neatbilstības, piemēram, uzņēmumā neesot izstrādāta vidējā termiņa darbības stratēģija, nav tikusi veikta budžeta plānošana un kontrole, un tas varētu radīt riskus par efektīvu līdzekļu izlietošanu. Tāpat neesot izstrādāta iepirkumu organizēšanas un izvērtēšanas kārtība, visiem darbiniekiem neesot izstrādāti amata apraksti u.c.

Osītis norādīja, ka komisijas uzdevums būs arī izvērtēt valdes locekļu atbildību, kā arī izstrādāt priekšlikumus konstatēto nepilnību novēršanai. Babītes novada domes ārkārtas sēdē Andrejs Ence aicināja izvērtēt ne tikai kapitāla daļu turētāja rīcību, bet visas domes darbību, jo dome ir atbildīga par savām kapitālsabiedrībām. Lai novērstu šaubas par domes darba likumību, audita rezultāti tiks nosūtīti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai izvērtēšanai.

Domes sēdē izskanēja dažādi pārmetumi par "Babītes siltuma" valdes darbu. Piemēram, par 37 000 eiro kompensāciju bijušajam uzņēmuma valdes loceklim par neizmantoto atvaļinājumu. Turklāt šis valdes loceklis turpina strādāt uzņēmumā citā amatā.

Andrejs Ence, atbildot uz "Rīgas Apriņķa Avīzes" jautājumiem, uzsvēra, ka jautājums par "Babītes siltumu" aktualizēts tādēļ, ka sākas politiskās cīņas, tuvojoties vēlēšanām. "Jā, ir veikts audits uzņēmumā "Babītes siltums", un tur ir minēti šādi secinājumi. Visi secinājumi izdarīti, vadoties tikai no uzņēmuma grāmatvedei izprasītiem dokumentiem. Auditori vispār nav tikušies ar uzņēmuma vadību, tāpēc vairāki apgalvojumi ir nekorekti, jo ir lietas, ko pārzina tikai uzņēmuma vadība. Tomēr svarīgākais ir tas, ka šie birokrātiskie pārkāpumi nav nekādā ziņā ietekmējuši uzņēmuma veiksmīgo darbību, jo gan ūdenssaimniecības pakalpojumi, gan siltumapgādes tarifi ir vieni no zemākajiem visā Pierīgā. Uzņēmums strādā ar reālu peļņu un ir realizējis daudzus apjomīgus projektus. Jā, bijušajam uzņēmuma valdes loceklim, atstājot amatu, tika izmaksāta kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu daudzu gadu garumā, kopumā 284 dienām, bet summu jau aprēķina grāmatveži atbilstoši normatīvo aktu nosacījumiem," savā atbildē uzsver Ence. "Šobrīd domes amatpersonas ("Latvijas attīstībai" biedri) apzināti sabiezina krāsas par šo tematu, jo gatavojas vēlēšanām, tāpēc jāmēģina uzpūst briesmu stāstu. Ne man, ne uzņēmuma vadībai nav iebildumu pret komisijas izveidošanu, jo mūsu sirdsapziņa ir tīra. Birokrātiskas kļūdas strādājot nav retums, galvenais, ka tas nerada kādas sekas uzņēmuma darbībā."

Uz "Rīgas Apriņķa Avīzes" jautājumu, kāda būs bijušā mēra turpmākā rīcība, Ence sniedza skaidrojumu: "Mana rīcība būs atkarīga no komisijas secinājumiem, ceru, ka objektīviem. Uzskatu, ka, vēršoties pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, dome pati sevi vienkārši pazemo, jo vairāki no audita ziņojumā norādītajiem pārkāpumiem ir pašas domes nepadarītie darbi. Atgādinu, ka domē ir piecpadsmit deputāti, un visi ir vienlīdz atbildīgi."

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.