Menu
 

Pierīgas pašvaldības sadarbībā ar "Rīgas ūdeni" vēlas atrisināt vairākas problēmas pakalpojumu sniegšanā Apriņķis.lv

  • Autors:  LETA
Foto - Rīgas ūdens Foto - Rīgas ūdens

Pierīgas pašvaldības, sadarbojoties ar Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas ūdens", vēlas atrisināt vairākus jautājumus ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanā, secināts Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienības "Rīgas metropole" un uzņēmuma tikšanās laikā.

Apvienības biedri tiešsaistes sanāksmē tikās ar "Rīgas ūdens" valdes priekšsēdētāju Dagniju Kalniņu, lai apspriestu aktualitātes, rastu atbildes ūdenssaimniecības problēmjautājumos un vienotos par regulāru turpmāku sadarbību. Tādējādi plānots pakāpeniski uzlabot ūdenssaimniecības pakalpojumu pieejamību un kvalitāti pašvaldību iedzīvotājiem.

Pirmās sanāksmes laikā "Rīgas ūdens" prezentēja potenciālo ilgtermiņa attiecību sadarbības modeli, iezīmējot arī galvenos izaicinājumus. No Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienības puses tika skarti vairāki problēmjautājumi.

Piemēram, apspriesta iespēja Garkalnes novadam pieslēgties un nodot savus notekūdeņus "Rīgas ūdens" jaunbūvējamos tīklos Berģos. Mārupes novadam nepieciešama vienota risinājuma izstrāde ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanai administratīvo teritoriju robežās Ābolu, Upesgrīvas un Sīpeles ielās. Skarts arī AS "Mārupes komunālie pakalpojumi" jautājums par VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" attīstību un ar to saistīto nepieciešamo sadzīves kanalizācijas sistēmas pieņemšanas punkta piešķirtās jaudas palielinājumu līdz maksimālajai, kā arī citi būtiski problēmjautājumi Ķekavas, Babītes un pārējos novados.

Kalniņa tikšanās laikā pauda bažas par pārvades un attīrīšanas ietaišu jaudām, kuras nākotnē varētu būt nepietiekamas.

Arī Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (LRA) atzina, ka Pierīgas pašvaldībās nākotnē varētu pieaugt dzeramā ūdens un notekūdeņu apjomi.

"Turpmākajās sanāksmēs mums būs izaicinājums izstrādāt taisnīgu ilgtermiņa tarifu modeli un investīciju plānu tām Pierīgas pašvaldībām, kurām ūdens un kanalizācijas sistēmas ir sasaistītas ar SIA "Rīgas ūdens"," skaidroja novada domes priekšsēdētājs.

Pēc Rīgas vicemēra Edvarda Smiltēna (NA/LRA) paustā, sapulcē runāts par vairākiem komplicētiem un sāpīgiem ūdenssaimniecības jautājumiem ar sarežģītu vēsturi. Vienlaikus viņš solīja tiem meklēt risinājumus jau tuvākajā laikā, Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju interesēs.

Sanāksmes dalībnieki vienojās par regulārām tikšanās reizēm un turpmāk plānots piesaistīt arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvi.

Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienībā "Rīgas metropole" ir apvienojušās 15 pašvaldības - Rīga, Ādažu, Babītes, Baldones, Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Inčukalna, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ropažu, Salaspils, Saulkrastu un Stopiņu novadu pašvaldības. Apvienībā esošo pašvaldību teritorijās dzīvo vairāk nekā 880 000 iedzīvotāju.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.