Menu
 

Linkaits: "Rail Baltica" dos iespējas reģionu attīstībai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

“Jaunā un modernā dzelzceļa infrastruktūra radīs kā satiksmes, tā arī reģionu attīstības iespējas. Svarīgi, lai tās maksimāli tiktu izmantotas Latvijas reģionu iedzīvotāju un uzņēmēju labā,” trešdien tiešsaistes konferencē “Rail Baltica – jaunas iespējas reģionālajai satiksmei” atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

"Rail Baltica" projekts nākotnē būtiski papildinās jau esošo dzelzceļa infrastruktūru Latvijā. Ministrs uzsvēra, ka “pašlaik "Rail Baltica" projektā notiek pamata trases un 17 reģionālo staciju projektēšana: “Mūsu kopīgais uzdevums ir jau tagad plānot, kādu vēlamies redzēt infrastruktūru ap dzelzceļa stacijām – no Salacgrīvas līdz Bauskai, Pierīgā un galvaspilsētā. Jauno infrastruktūru nepieciešams veidot ar apdomu un rūpību, lai tā būtu ērta izmantošanai nākamajām paaudzēm. Tāpēc ir būtiska sadarbība ar pašvaldībām, uzņēmējiem un citām iesaistītajām pusēm pilnvērtīga “Rail Baltica” staciju potenciāla izmantošanai nākotnē.”

““Rail Baltica” reģionālās mobilitātes kontekstā varam runāt par pašvaldību dzīves kvalitātes uzlabošanu un investīciju iespēju radīšanu. Ātra sabiedriskā transporta pieejamība piesaistīs jaunus iedzīvotājus reģioniem, jo galvaspilsēta kļūs daudz sasniedzamāka. Ērta savienojamība aktivizēs uzņēmējdarbību un radīs jaunus transporta, tūrisma un citus produktus un pakalpojumus. “Rail Baltica” kalpos kā nozīmīgs katalizators ekonomikas attīstībai gan būvniecības, gan ekspluatācijas posmā,” teica T.Linkaits.

Rīgas Plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Rūdolfs Cimdiņš konferencē atzina, ka “pirms vairākiem gadiem, strādājot pie Rīgas metropoles areāla mobilitātes telpiskās vīzijas izstrādes, reģionālās satiksmes funkcionalitāte tika noteikta kā vēlamais projekta attīstības scenārijs. Tagad liels gandarījums, ka pārskatāmā nākotnē tā varētu kļūt par realitāti.” Viņš arī sacīja, ka lielākais ieguvums ir pārvietošanās ātrums, ko dos “Rail Baltica” projekta attīstība. Tik pat svarīga ir sabiedriskā transporta integrācija, lai varētu ērti pārsēsties no vilciena autobusā, ja tas nepieciešams nokļūšanai galamērķī.

Kā informēja Satiksmes ministrijā, uz “Rail Baltica” pamatlīnijas Latvijā projektēšanas darbu ietvaros plānotas 16 reģionālās pieturas: Salacgrīvā, Tūjā, Skultē, Vangažos, Sauriešos, pie Slāvu tilta, Torņakalnā, Zasulaukā, Imantā, Jaunmārupē, Olainē, Ķekavā, Salaspilī, Baldonē, Iecavā un Bauskā un viena jauna stacija Rīgā, Āgenskalnā pie P.Stradiņa slimnīcas uz esošā sliežu ceļa. Papildus vairāku reģionālo staciju iespējamās vietas tiek izskatītas īstenošanai tālākā nākotnē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.