Menu
 

Ķekavas bērnudārza "Ieviņa" piebūves būvniecību plāno pabeigt maija beigās

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Ķekavas novada pašvaldība Foto - Ķekavas novada pašvaldība

Lai paplašinātu pirmsskolas izglītības iestādi “Ieviņa” Ķekavā, nodrošinot papildus vietas vairāk kā 140 bērniem,  šobrīd aktīvi notiek bērnudārza moduļa tipa piebūves būvniecības darbi, kurus plānots pabeigt maija beigās. Kā pastāstījis būvnieku pārstāvis, SIA “Ventars” valdes loceklis Pēteris Grava, šobrīd bērnudārza piebūves būvniecības procesā var atzīmēt tradicionālos Spāru svētkus, informēja Ķekavas novada domē.

“Jaunbūve atrodas stadijā, kad varam uzsākt darbus pie ēkas iekšdarbiem, nodrošinot atbilstošu klimatu. Šī ziema lieliski pierāda, kāpēc izvēlēties moduļu tipa ēkas konstrukciju – sniega daudzums un zemās gaisa temperatūras ļāva turpināt ēkas nesošās konstrukcijas un sienu norobežojošo konstrukciju izbūvi. Šobrīd ir samontēti visi ēkas moduļi un ārsienu konstrukcijas, kā arī iestrādāti visi logi ēkas ārsienās. Tāpat ir izbūvēta savienojošā galerija ar esošā bērnudārza ēkas daļu,  līdz ar to varam uzsākt darbus pie jaunbūves ēkas iekšdarbiem un inženierkomunikāciju izbūves. Esam uzsākuši iekšdarbu izbūvi ēkas otrajā stāvā, izbūvējot griestu un grīdu konstrukciju, kā arī  starpsienas,”  būvniecības procesu skaidro P. Grava.

Pēc būvnieka teiktā, jaunbūves pirmajā stāvā ir uzsākti grīdas siltumizolācijas slāņa izbūves darbi, kuriem sekos betona un klona grīdas iestrāde. Tiek izbūvēts ēkas jumta siltumizolācijas slānis un jumta seguma kārtas. Jumta darbus plānots nobeigt marta vidū.  Marta mēnesis plānots  visražīgākais. Šajā laikā tiks izbūvēta lielākā daļa no inženierkomunikācijām – elektrība, apkure, ūdens, kanalizācija, ventilācija un vājstrāvu tīkli,  kā arī tiks izbūvēti visas ēkas iekšsienu konstrukcijas un tiks uzsākti daļēji apdares darbi. Plānots  pabeigt ēkas rietumu fasādēs apšūšanu ar dekoratīvajām skārda loksnēm un uzstādīt evakuācijas kāpnes.

Sekojot līdzi laikapstākļiem un izvērtējot situāciju,  tiks atsākti darbi pie teritorijas labiekārtošanas darbiem – rotaļu laukuma izbūvi un bruģakmens celiņu izbūvi.

Bērnudārza “Ieviņa” piebūve ir moduļu tipa būve. Moduļu mājas galvenie plusi  ir ātra uzstādīšana, energoefektivitāte un kvalitāte, jo katrs modulis tiek izgatavots un uzbūvēts rūpnieciski ražotnē, kuri ir pakļauti visiem rūpniecības standartiem. Tas ir ļoti būtisks faktors mūsdienu būvniecībā, ēkai ir liela energoefektivitāte.

Šobrīd pirmsskolas izglītības iestādē “Ieviņa” ir 13 grupiņas jeb  300 bērnu, un  līdz ar piebūves izbūvi varētu papildus uzņemt sešas grupiņas jeb 144 bērnus vecumā no 3 līdz 6 gadiem.  Jaunais korpuss  tiks izbūvēts divos stāvos ar kopējo platību  vairāk kā 761 m2.  Katrā ēkas stāvā būs izvietoti trīs bērnu grupiņu telpu bloki, katrā no tiem paredzot grupiņas telpas, garderobi, labierīcības un ēdiena sadales telpu.  Savukārt pirmajā stāvā projektēta arī tehniskā telpa un labierīcību telpa, kas pielāgota  cilvēkiem ar kustību  traucējumiem, un savienojošais gaitenis ar esošo bērnudārza ēku.

Bērnudārza labiekārtojamā teritorijā plānots izvietot jaunu bērnu rotaļu zonu ar gumijas segumu un vairākiem jauniem rotaļelementiem. Ap rotaļu teritoriju tiks  izvietots  bruģēts  laukums,  kuru  bērni varēs  izmantot  kā  zīmēšanas  zonu.

Bērnudārza “Ieviņa” paplašināšanas projekta, izbūvējot moduļu tipa piebūvi, kopējās projektēšanas un būvniecības izmaksas ir ap 1,7 miljoni eiro. Lai pašvaldība to varētu īstenot, tiek ņemts aizņēmums no Valsts kases 1,2 miljoni eiro, pārējo finansējuma daļu atvēlot pašvaldības budžetā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.