Menu
 

Video: NBS Carnikavā spridzina ledus sablīvējumu Apriņķis.lv

  • Autors:  LETA
Video - facebook.com/TomsBricisLTVLaikaZinas Video - facebook.com/TomsBricisLTVLaikaZinas

Gaujā pie Carnikavas šopēcpusdien pēc plkst.15 sakustējās ledus, bet dažas minūtes vēlāk tika detonētas arī ledū uzstādītās sprāgstvielas.

Ledus sablīvējums lēnām sāka virzīties uz vietu, kur ledū bija ievietoti spridzekļi. Ledus sablīvējums nebija sasniedzis minēto vietu, kad tika detonētas sprāgstvielas.

Arī pēc sprādziena ledus masa turpināja lēnām virzīties jūras virzienā.

LETA jau ziņoja, ka ceturtdien, lai mēģinātu izkustināt ledus sablīvējumu Gaujā pie Carnikavas, tika plānota ledus spridzināšana. 

Lai vērotu ledus spridzināšanu, Carnikavā bija ieradušies vairāki simti cilvēku.

Izvērtējot situāciju, secināts, ka "spridzināt nāksies". Ledus nakts laikā bija izgājis zem tiltiem Carnikavā, taču vēl vairāk sablīvējies pirms pēdējā Gaujas līkuma. Civilās aizsardzības komisijas vadītājs, Ādažu mērs Māris Sprindžuks (LRA) atzina, ka ūdens līmenis upē Carnikavas apkārtnē nav īpaši mainījies, jo pieplūstošais ūdens atrod sev ceļu Gaujas palienē.

Ledus kustība Carnikavā diennakts laikā novērota vien dažas reizes, naktī ledum aizejot no teritorijas pie tiltiem, tādējādi vairs neradot apdraudējumu tiltu balstiem. Taču pēdējais upes kilometrs joprojām ir sastrēdzis, turklāt aukstā laika prognozes rada bažas, ka ledus sasals lielos gabalos un vēl vairāk nosprostos upi.

Ledus spridzināšana paredzēja pēdējā līkumā pirms Gaujas ietekas jūrā - ap kilometru no upes grīvas. "Tā ir vieta, kur sastrēgums nekustas," piebilda Sprindžuks.

Pārliecības, ka ledus spridzināšana pilnībā varētu novērst ledus sablīvēšanos, gan neesot, vienlaikus cerot, ka tas vismaz vaļīgāku padarītu ledus sastrēgumu un ļautu tam sākt kustēties jūras virzienā.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.