Menu
 

Ministrs Plešs: Pašvaldību reforma ir izturējusi Satversmes tiesas kontroli

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - VARAM Foto - VARAM

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!) ir apmierināts ar Satversmes tiesas (ST) lēmumu lietā par Ikšķiles novada domes pieteikumu par Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pievienošanu Ogres novadam un Limbažu novada domes pieteikumu par Skultes pagasta pievienošanu Saulkrastu novadam. Viņš īpaši akcentējis faktu, ka spriedums sakrīt ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzīto pašvaldību reformas modeli.

Ministrs arī norāda, ka VARAM sniegs visu nepieciešamo atbalstu Saeimai, lai atrisinātu jautājumu par Skultes pagastu atbilstoši Satversmes tiesā lemtajam, un uzsver, ka pašvaldību vēlēšanu norise 5.jūnijā ir droša.

“Pašvaldību reforma ir izturējusi ST kontroli visos būtiskajos aspektos. Tiesas lēmums kopumā apstiprina Ministru kabineta virzītās pašvaldību reformas, tās sagatavošanas, konsultāciju un pieņemšanas procesa atbilstību konstitūcijai un Eiropas Vietējo pašvaldību hartai. Uzdrošinos apgalvot, ka ST ar šo lēmumu ir pievienojusies to pašvaldību, kas pārstāv vairāk nekā 60% Latvijas iedzīvotāju, atbalstošajai vai neitrālajai attieksmei pret reformu. Protams, vēl gaidāmi vairāki spriedumi, bet pieteikumu līdzīgais saturs ļauj izdarīt pieņēmumu, jo VARAM īstenotās procedūras visos gadījumos ir bijušas vienādas,” VARAM paziņojumā citēts A.T.Plešs.

Komentējot lēmumu par Skultes pagastu, ministrs atzīst, ka “ST lēmums Skultes jautājumu izšķīris juridiski, pieliekot punktu politiskām debatēm, un ir skaidrs pamats tālākai rīcībai. Skultes pagastam jāatgriežas Limbažu teritorijā kā to paredzēja VARAM sagatavotais un MK apstiprinātais likumprojekts”.

Tāpat ministrija jau ir sazinājusies ar Centrālo vēlēšanu komisiju, lai pārrunātu ar deputātu sarakstu iesniegšanu un vēlēšanu komisiju darbību saistītos jautājumus.

1 komentārs

  • ievadiet savu vārdu ...
    ievadiet savu vārdu ... Pirmdiena, 15 Marts 2021 11:06 Komentāra saite

    ministrs atzīst, ka “ST lēmums Skultes jautājumu izšķīris juridiski, pieliekot punktu politiskām debatēm, un ir skaidrs pamats tālākai rīcībai. Skultes pagastam jāatgriežas Limbažu teritorijā kā to paredzēja VARAM sagatavotais un MK apstiprinātais likumprojekts”.
    VARAM sagatavotais likumprojekts paredzēja Skultes pagastu Limbažu novadā, tā ir taisnība. Tomēr Pleša kungs noklusē vienu būtisku lietu, viņš pats kā saeimas deputāts balsoja par Skultes pagasta iekļaušanu Saulkrastu novadā. Interesanti zināt kas vai kurš motivēja Pleša kungu balsot pretēji pareizi un labi izstrādātajam VARAM projektam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.