Menu
 

Salas pagastā rudens atnākšanu atzīmēs ar Sīpolu svētkiem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Salas pagastā rudens atnākšanu atzīmēs ar Sīpolu svētkiem pixabay.com

Atzīmējot vasaras beigas un rudens atnākšanu, 26. augustā plkst. 12.00 Babītes novada kultūrizglītības centra filiāles “Vietvalži” skvērā tiks svinēti pirmie Salas pagasta Sīpolu svētki, kuros varēs baudīt teātra izrādes, mūziku, piedalīties Sīpolu kapāšanas čempionātā un citās aktivitātēs.

“Ceru, ka Sīpolu svētki būs jauna Babītes novada iedzīvotāju tradīcija, kurā ar teātra izrādēm, koncertiem, sīpolu gadatirgu, bērnu stūrīti, sīpolu kapāšanas čempionātu, kopīgu zupas vārīšanu uz ugunskura un vēl daudzām citām aktivitātēm atvadīsimies no vasaras un sagaidīsim rudeni kopā!” teic kultūrizglītības centra filiāles “Vietvalži” kultūras pasākumu organizatore Sabīne Upeniece.

Svētki sāksies ar svinīgu atklāšanas ceremoniju, kurā uzstāsies konkursa “Cālis 2018” laureāti. Teātra cienītājiem būs iespēja noskatīties Liepājas ceļojošā leļļu teātra interaktīvo izrādi bērniem “Klinķīša piedzīvojumi”, Babītes novada amatierteātra “Kalambūrs” topošās izrādes “Astoņas mīlošās” priekšskatījumu, vēsturisko tērpu teātra “Pūra lāde” izrādi, kā arī Ozolnieku novada amatierteātra izrādi “Bagātā brūte”, informē Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Māra Mičule.

Gaidāms arī Laumas Matules solo koncerts, tāpat pasākumā laikā tiks atklāta Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāde “Latvija. Zeme. Tauta. Valsts.” un prezentēti digitālās ekspozīcijas “Burvju spogulis” jaunie stāsti.

"Un kas gan tie būtu par Sīpolu svētkiem bez Sīpolu kapāšanas čempionāta! Par sīpolu kapātāja čempiona titulu būs iespēja pacīnīties Sīpolu kapāšanas sacensībās, būs arī dažādi citi konkursi un aktivitātes. Kā jau svētkiem piedien, garšas kārpiņas varēs palutināt ar gardu uz ugunskura vārītu zupu. Gan lieli, gan mazi varēs piedalīties dažādās darbnīcās, arī izgatavot putnu barotavas un putnu būrīšus, ko nest uz mājām, un tikt pie krāšņiem hennas tetovējumiem," stāsta pašvaldības pārstāve.

Pasākuma laikā notiks amatnieku, stādaudzētāju un mājražotāju tirdziņš “Sīpolu gadatirgus”, kur varēs iegādāties dažāda veida koku, krūmu un peoniju stādus, mākslinieku rotkaļu etnogrāfiskās rotas, suvenīrus, koka un tekstila izstrādājumus ar Latvijas simboliku, koka mēbeles, rotaļlietas, no Latvijas ogām un augļiem ražotus vīnus un mērces, medu, garšvielas, konservējumus, saldējuma kokteiļus, pumperniķeļus, sklandraušus un citus gardumus. Uz tirdziņu sabrauks vairāk nekā 20 tirgotāju no visas Latvijas. Darbosies kafejnīcas. Mazākajiem pasākuma apmeklētājiem būs pieejams bērnu rotaļu stūrītis, vēsta M. Mičule.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.