Menu
 

Rīgas dome uz 30 gadiem plāno aizņemties 41 miljonu eiro Mežaparka estrādes atjaunošanai

  • Autors:  LETA
Rīgas dome uz 30 gadiem plāno aizņemties 41 miljonu eiro Mežaparka estrādes atjaunošanai arhīvs

Rīgas pašvaldība Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas otrā posma pirmās daļas realizēšanai no Valsts kases aizņemsies 41 miljonu eiro ar pievienotās vērtības nodokli, šādu ieceri pirmdien atbalstīja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja.

Kā informēja komitejas vadītājs Oļegs Burovs (GKR), šajā summā iekļautas visas estrādes daļas būvniecības, autoruzraudzības, kā arī būvuzraudzības izmaksas. Aizņēmuma atmaksas termiņš ir līdz 30 gadiem, un tas ir bezprocentu aizdevums.

Estrādes demontāžas darbi sāksies septembrī. Sākotnēji būvnieki demontēs visus tos estrādes elementus, kurus pēc Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes (iepriekš Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija) norādījumiem nepieciešams saglabāt un vēlāk sāks pašas estrādes korpusa pilnīgu demontāžu.

Galējo lēmumu par aizņēmuma ņemšanu vēl pieņems Rīgas dome.

Mežaparka Lielās estrādes otrās kārtas pirmā posma būvdarbus par 40,123 miljoniem eiro veiks PS "LNK, RERE".

Lai nodrošinātu Skolēnu dziesmu un deju svētku norisi 2020.gadā, arhitektiem tika uzticēts estrādes atjaunošanas otro kārtu sadalīt posmos - B1 un B2. Otrās kārtas pirmajā posmā tiks realizēta pašas estrādes izbūve, bet otrajā paliks saimniecisko ēku un biroja ēku izbūve, kā arī teritorijas labiekārtošana.

Arī pirmo estrādes atjaunošanas posmu veica PS "LNK, RERE" un tas izmaksāja 26,74 miljonus eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Pirmajā posmā tika atjaunota estrādes skatītāju zona, kopumā sēdvietu skaitu palielinot līdz 30 516 sēdvietām, izbūvējot tirdzniecības zonu zem sēdvietām un labiekārtojot skatītāju zonai piegulošo teritoriju.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.