Menu
 

Jūrmalas pludmales gatavas peldsezonai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Sākoties karstajam laikam un aktīvajai peldsezonai, Jūrmalas pilsēta ir gatava uzņemt atpūtniekus 24 kilometrus garajā pludmalē. Atpūtai pieejamas 12 oficiālās peldvietas: 11 jūras krastā, viena – Lielupes krastā. Atpūtnieku drošību pludmalē uzrauga profesionāli glābēji septiņās glābšanas stacijās un posteņos – Bulduros, Dzintaros, Majoros, Dubultos, Mellužos, Kauguros un Jaunķemeros.

Kā informē pilsētas pašvaldībā, šovasar pludmalē ir izvietoti 243 pludmales soliņi, 71 pārģērbšanās kabīne, 222 atkritumu tvertnes un 17 pārvietojamās sabiedriskās tualetes, kas apmeklētājiem ir pieejamas bez maksas. Pludmalē tās pieejamas arī Bulduru, Majoru un Kauguru glābšanas stacijās. Piecās peldvietās – Bulduros, Dzintaros, Majoros, Asaros un Kauguros – ir publiski pieejamas dušas un 11 vietās – kāju skalotāji. Izejās uz jūru 49 vietās ir uzstādītas gan jaunas, gan rudenī noņemtās koka laipas. Velobraucēju ērtībām 18 izejās uz jūru ir ierīkotas jaunas velonovietnes. Savukārt bērniem aktīvai atpūtai pludmalē un atpūtas vietās pie upes ir labiekārtoti 23 rotaļu laukumi.

Jūrmalas pludmales ir pieejamas arī cilvēkiem ar invaliditāti un senioriem. Invalīdiem riteņkrēslos ir pielāgotas 14 izejas uz jūru un četrās vietās ir pieejamas paplašinātas, ērtākas pārģērbšanās kabīnes – Vaivaros, Kauguros, Jaunķemeros un Jaundubultos. Cilvēkiem ar kustību traucējumiem ir pieejami peldrati, kas dos iespēju baudīt jūras peldes, neraugoties uz ierobežotām kustību iespējām. Savukārt cilvēki ar dažādiem funkcionāliem vai līdzsvara traucējumiem var braukt ar tandēmriteni vai trīsriteni; ja kustības ir ļoti ierobežotas, atbilstoša izvēle būs atpūta pludmalē uz īpaša, ar riteņiem aprīkota, zviļņa.

Pludmale ir sadalīta mierīgās atpūtas un aktīvās atpūtas zonās. Ūdens sporta veidu cienītāji noteiktās zonās Kauguros, Asaros, Pumpuros un Lielupē var nodarboties ar kaitbordu un vindsērfingu. Pludmales posmā starp Majoriem un Dubultiem atrodas Jūrmalas pludmales centrs, kurā iespējams nodarboties ar pludmales sporta veidiem sešos sporta laukumos.

Atpūtai pie Lielupes Jūrmalā pieejamas četras ar piknika nojumēm, galdiem, soliņiem, pārģērbšanās kabīnēm, velosipēdu novietnēm, bērnu rotaļu un volejbola laukumiem aprīkotas vietas – Priedainē, Majoros, Dubultos un Pumpuros. Dubultu peldvieta ir pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un bērniem ar kustību traucējumiem. Atpūtniekiem pieejama arī atpūtas vieta pie Slokas karjera. Šovasar kūrortpilsētā būs par vēl vienu oficiālu peldvietu vairāk, oficiālas peldvietas statuss tiks piešķirts Upmalas ielas peldvietai pie Lielupes Priedainē.

Jau šobrīd peldvietā tiek veikta ūdens kvalitātes mērījumu kontrole, norāda Jūrmalas domē. Saskaņā ar Veselības inspekcijas informāciju Jūrmalas peldvietās ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām un minētajās peldvietās ir atļauts peldēties. Lielākajā daļā peldvietu ūdens paraugos konstatēti ziedputekšņi, kas nav bīstami un peldēties ir droši. Piesardzība jāievēro cilvēkiem, kuriem ir konstatēta alerģija pret ziedputekšņiem.

Pludmalē ir aizliegts smēķēt un ievest dzīvniekus. Ugunskuru kuršana, grilu lietošana pludmalē nav atļauta. Atrodoties publiskās vietās ir jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.