Menu
 

Autobusu biļetes Jūrmalā no septembra kļūs lētākas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Autobusu biļetes Jūrmalā no septembra kļūs lētākas Ivars Ķezbers, Jūrmalas pilsētas dome

Ar 1. septembri Jūrmalas pilsētas autobusu tīkla maršrutos braukšanas biļetes būs lētākas – tā ceturtdien nolēma pilsētas dome. Jūrmalas pilsētas maršrutu tīkla pilsētas autobusos biļete vienam braucienam maksās 0,50 eiro (iepriekš 0,70).

Abonementa biļete (mēnešbiļete) maksās 17,60 eiro (iepriekš 27,00 eiro), bet abonementa biļete (mēnešbiļete) darba dienām – 15,40 eiro (iepriekš 21,00 eiro), vēsta pilsētas pašvaldība.

Pēc sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēja SIA “Jūrmalas autobusu satiksme” aprēķiniem un prognozes, palielinās pasažieru skaita pieaugums Jūrmalas pilsētas autobusos, līdz ar to samazinās pārvadājumu pašizmaksa un ir iespēja samazināt braukšanas biļešu maksu.

No šā gada 1. jūnija Jūrmalas iedzīvotāji, kuri saņēmuši Jūrmalas iedzīvotāja karti, pilsētas sabiedriskajā transportā var braukt bez maksas.  No 1. jūnija līdz jūlija beigām pasažieru skaits Jūrmalas pilsētas maršrutu tīkla autobusos salīdzinājumā ar tādu pašu periodu pagājušajā gadā pieaudzis par 12 procentiem.

Braukšanas maksas atvieglojumus nosaka Jūrmalas pilsētas domes 2018.gada 15.marta saistošie noteikumi Nr.10 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Jūrmalas pilsētas maršrutu tīkla pilsētas nozīmes maršrutos”. Lai saņemtu braukšanas maksas atvieglojumu, Jūrmalas pilsētas autobusos jāveic iedzīvotāja kartes autorizācija pie elektroniskā datu nolasītāja, un jāpaņem bezmaksas biļete.

Jūrmalas iedzīvotāja karti var saņemt bez maksas un izmantot braukšanas maksas atvieglojumus 100% apmērā trīs iedzīvotāju grupas: Jūrmalā deklarēti iedzīvotāji un tie, kuriem pieder nekustamais īpašums Jūrmalā, kā arī skolēni, kuri mācās Jūrmalas pašvaldības dibinātās izglītības iestādēs.

Skolēniem un pensionāriem bezmaksas sabiedrisko transportu Jūrmalas pilsētā pašvaldība apmaksā kopš 2012. gada.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.