Menu
 

Apvienotā Ķekavas novada ģerbonis būs divkrāsu šķeltais ar zelta astoņstūra zvaigznēm

  • Autors:  LETA
Attēls - kekava.lv Attēls - kekava.lv

Ķekavas novada dome apstiprinājusi jaunizveidotā novada simboliku, paredzot visā novadā izmantot Ķekavas simbolus, liecina informācija pašvaldības tīmekļvietnē. Tostarp par novada ģerboni atzīts Ķekavas līdzšinējais divkrāsu šķeltais ģerbonis ar sudraba viļņotu šaurspāri un trīs zelta astoņstaru zvaigznēm.

Stājoties spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālajai reformai, jaunievēlētā Ķekavas novada dome apstiprinājusi noteikumus par Ķekavas novada simboliku, kas paredz arī turpmāk izmantot līdzšinējo apstiprināto Ķekavas novada ģerboni un zīmolu.

Noteikumi nosaka, ka Ķekavas novada pašvaldībai ir ekskluzīvas tiesības izmantot simboliku un to drīkst lietot Ķekavas novada dome, Ķekavas novada pašvaldības iestādes, struktūrvienības un Ķekavas novada pašvaldības kapitālsabiedrības uz veidlapām, zīmogos, stūra spiedogos, iespieddarbos, uz izdevumu vākiem un titullapām, atzinības un goda rakstiem.

Tāpat to drīkst izmantot uz diplomiem, apliecībām, vizītkartēm un citiem oficiāliem dokumentiem, izkārtnēm, izvietošanai pie šo organizāciju ēkām, dienesta telpām, dienesta telpās un uz šīm iestādēm piederošajiem transportlīdzekļiem.

Fiziskām un juridiskām personām, izņemot Ķekavas novada pašvaldību un Ķekavas novada domi, aizliegts lietot Ķekavas novada Simbolikas attēlu kā preču vai pakalpojuma zīmi.

Kā ziņots, no 1.jūlija izveidots jauns Ķekavas novads. Tāpēc jaunveidotā novada dome lēma par kāda no apvienoto, proti, Ķekavas un Baldones novadu, ģerboņa izmantošanu. Līdz ar šiem noteikumiem arī bijušā Baldones novada teritorijā oficiāli jālieto Ķekavas novada simbolika.

Noteikumi gan paredz arī par oficiāliem noteikt Ķekavas novada ģerboni, Baldones pilsētas ģerboni, Baložu pilsētas ģerboni, Ķekavas pagasta ģerboni un Daugmales pagasta ģerboni, kā arī apkaimju karogus. Noteikumi paredz, ka Ķekavas novada oficiālais logotips ir ar saukli "Augam" vai saukli "Radām".

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi. Līdz ar jauno saistošo noteikumu par Ķekavas novada simbolikas izmantošanu spēkā stāšanās brīdi spēku zaudē iepriekš apstiprinātie simbolikas noteikumi Ķekavas un Baldones novadā.

1 komentārs

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.