Menu
 

Mārupē atzīmē spāru svētkus topošajam Jauniešu centram

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Mārupes novada pašvaldība Foto - Mārupes novada pašvaldība

Mārupē atzīmēti spāru svētki topošajam Jauniešu centram Dreimaņu ielā 12. Nelielā ēka ieguvusi savas aprises un tās augstākajā punktā pacelts vainags. Jauniešu centru plānots nodot ekspluatācijā 2022. gada pirmajos mēnešos.

Mārupes novada pašvaldība ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA)  atbalstu īsteno divus projektus – Jauniešu centra izveidi un sporta laukuma labiekārtošanu. Pašvaldības informācija liecina, ka projektu realizācijas rezultātā plānots uzbūvēt nelielu, ap 90 m² ēku  Dreimaņu ielā 12 un labiekārtot sporta laukumu, lai nodrošinātu ērtāku piekļuvi vingrošanas stieņiem, kā arī darītu ērtāku un patīkamāku uzturēšanos laukumā. 

Jauniešu centrā paredzēta darba telpa, neliela noliktavas telpa, labierīcības un plašāka telpa pasākumu organizēšanai. Teritorijā paredzēts ieklāt bruģi, lai atvieglotu piekļuvi vingrošanas stieņiem, uzstādīt apgaismojumu, kas ļaus laukumā vingrot arī rudens vakaros, uzstādīt viedo soliņu un atkritumu urnu, ierīkot publisko dārzu ar siltumnīcu, kur paši varēsim audzēt pārtiku, kompostēt atkritumus, mācīties kopt augļkokus un dalīties priekā par panākumiem ar ikvienu novadnieku.

Šāds publiskais dārzs īpaši priecēs tos jauniešus, kuri dzīvo dzīvoklī, bet vēlēsies paši iestādīt savu tomātu vai saulespuķi un rūpēties par to, norāda Mārupes novada domē.

Pagājušā gada rudenī Mārupes novada dome noslēdza apvienoto projektēšanas un būvniecības līgumu ar apvienību SIA “Kvites” un SIA “DL BŪVE” par kopējo līguma summu 159 000 eiro bez PVN, kas iekļauj gan projektēšanas, gan būvniecības, gan vides labiekārtošanas izmaksas. Projekta īstenošanai pašvaldība ir piesaistījusi finansējumu 58 500 eiro apmērā no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai. Līdzfinansējumu nodrošinās pašvaldība.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.