Menu
 

Stiprā lietus dēļ Ogrē un Salaspilī applūdušas ielas

  • Autors:  LETA
Foto – pixabay.com Foto – pixabay.com

Ogrē un Salaspilī stiprā lietus dēļ applūdušas ielas, lai gan stirpas pērkona lietusgāzes gaidāmas arī Latvijas austrumu daļā.

Kā aģentūru LETA informēja aculiecinieki, Ogrē applūdušas vairākas pilsētas ielas, tādējādi apgrūtinot pārvietošanos ar automašīnām. Līdzīga situācija ir Salaspilī, un abās pilsētās ir arī applūduši daudzdzīvokļu ēku iekškvartāli.

Lietusgāzes otrdien būs stipras, iespējama arī krusa, aģentūru LETA iepriekš informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā. Negaisa laikā gaidāmas krasas vēja brāzmas līdz 15 metriem sekundēm (m/s). Negaiss turpināsies līdz nakts pirmajai pusei. Brīdinājums spēkā otrdien no plkst.14.30 līdz plkst.23.00.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka īpaši piesardzīgiem jābūt vietās, kas sevišķi pakļautas pērkona negaisu ietekmei, piemēram, mežos, atklātās teritorijās. Nolauzti koku zari, nefiksēti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu.

Iespējama lokālu zemāko teritoriju applūšana. Braukšanas apstākļus uz ceļa var apgrūtināt pasliktināta redzamība un akvaplanēšana. Āra aktivitātes var tikt traucētas. Ja vien iespējams, jāmeklē patvērums slēgtās telpās.

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.