Menu
 

Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos izmitinātas 384 personas, tostarp 105 bērni

  • Autors:  LETA
Foto - Migrācijas lietu pārvalde Foto - Migrācijas lietu pārvalde

Patlaban patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos izmitinātas 384 personas, tostarp 105 bērni, aģentūra LETA noskaidroja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

Centra izmitināšanas kapacitāte ir aptuveni 400 personas, un patlaban kapacitāte tiek izmantota pilnībā. Pēdējās diennaktīs uzņemtās personas ir no Irākas, Irānas un Kongo.

PMLP arī apliecināja, ka visi pārvaldes patvēruma nozares eksperti ir iesaistīti operatīvā situācijas risināšanā, vērtējot pieteikumus par patvēruma piešķiršanu.

Jau ziņots, ka valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, otrdien nolēma izsludināt ārkārtējā situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novadā, kā arī Daugavpils pilsētā.

Valdības lēmums arī paredz Nacionāliem bruņotiem spēkiem un Valsts policijai sniegt palīdzību Valsts robežsardzei Latvijas-Baltkrievijas robežas robežuzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Otrdien par Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturētas 77 personas. Savukārt aizvadītajā naktī, kad stājās spēkā rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, robežsardze novērsusi 56 personu mēģinājumus nokļūt Latvijā.

Kopumā laikā no 6.augusta līdz 10.augustam par Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturētas 295 personas. Kopumā šogad par šīs robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturētas 355 personas.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.