Menu
 

Spuņciemā izveidots izzinošs stends

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - www.marupe.lv Foto - www.marupe.lv

Lai veicinātu emocionālās saiknes un identitātes apziņas veidošanos un iesaistītu iedzīvotājus kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanā, Latvijas kultūrvēsturiskās ainavas un vēsturiskās atmiņas izpētes un saglabāšanas biedrība, piedaloties Babītes novada pašvaldības projektu konkursā “Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā”, īstenoja projektu "Izzinoša stenda izveide Spuņciemā". Projekta ietvaros izveidots izziņas stends, kā arī sagatavoti trīs ekskursiju maršruti skolēniem, lai iesaistītu tos vietējās vēstures izzināšanā, informē Mārupes novada pašvaldībā.

Projekta autore Inga Sarma stāsta, ka stenda tapšanas gaitā cilvēki bija ļoti atsaucīgi un dalījās ar fotogrāfijām un stāstiem. Viņa pauda prieku, ka Spuņciemā ir vietējie iedzīvotāji, kuri rūpīgi glabā informāciju un materiālus par ciema vēsturi. Jaunais stends, kas novietots pie vietējā veikala (Spuņciema ielā 7, Spuņciemā, Salas pagastā, Mārupes novadā), jau ir ieguvis lielu popularitāti, un cilvēki ar lielu interesi to apskata. Pašvaldības piešķirtais finansējums projektam “Izzinoša stenda izveide Spuņciemā” bija 2390 eiro.

2021.gadā konkursam “Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā” tika iesniegti vienpadsmit projektu pieteikumi, no kuriem līdzfinansējuma saņemšanai apstiprināti seši. Turpinot iepriekšējos gados veiksmīgi iesākto tradīciju, Babītes novada pašvaldība februārī izsludināja pieteikšanos projektu konkursam "Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā". Konkursa mērķis - iesaistīt vietējās kopienas iedzīvotājus, nevalstiskās organizācijas un komercsabiedrības novada vides kvalitātes uzlabošanā, tai skaitā kultūras pasākumu organizēšanā, kultūras vērtību saglabāšanā, teritorijas labiekārtošanā, sabiedrisko aktivitāšu dažādošanā, kā arī veselīga dzīvesveida un sporta popularizēšanā, vēsta Mārupes novada pašvaldībā.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.