Menu
 

VARAM aicina Jūrmalas pašvaldību pārskatīt kapsētas izveidei izvēlētās vietas atbilstību prasībām

  • Autors:  Apriņķis.lv
VARAM aicina Jūrmalas pašvaldību pārskatīt kapsētas izveidei izvēlētās vietas atbilstību prasībām pixabay.com

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts vērsies pie Jūrmalas pašvaldības domes un pilsētas pašvaldības iestādes “Jūrmalas kapi” ar aicinājumu izvērtēt pašvaldības ieceri veikt detālplānojuma izstrādi zemesgabalam “Krastciems 0501”, kur paredzēta kapsētu teritorijas un ar to saistītu ceremoniālo ēku un krematoriju apbūve.

Pašvaldība, veicot šādas darbības, var negatīvi ietekmēt teritorijas apkārtnē esošā dzeramā ūdens iegūšanas vietās, pazemes ūdeņus, kā arī bioloģisko daudzveidību, teikts VARAM paziņojumā. VARAM saņemta informācija no Jūrmalas pašvaldības iedzīvotājiem, un tiek norādīts, ka Krastciema un Gulbju ielas rajonos nav izbūvēta centralizētā notekūdeņu savākšanas infrastruktūra, turklāt tiek pausts viedoklis, ka gadījumā, ja kapsētu teritorijas projekts tiks īstenots, iedzīvotāju dzīves kvalitāte pasliktināsies.

 “Sūdzības, kurās iedzīvotāji pauž pamatotas bažas par projekta negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi, kā rezultātā var ievērojami pasliktināties iedzīvotāju dzīves kvalitāte, ir skaidrs palīgā sauciens pašvaldībai. Līdz ar to pašvaldības ignorance un nevēlēšanās ņemt vērā savu iedzīvotāju paustās bažas ir vairāk nekā absurda,” citēts J. Eglīts.

“Pašvaldības prioritātei jābūt iedzīvotāju interešu pārstāvēšanai, nevis ignorēšanai. Tādēļ esmu vērsies pie Jūrmalas domes vadības ar aicinājumu rūpīgi izvērtēt plānotā projekta īstenošanas iespējamās sekas un nepieļaut kapsētas teritorijas izveides negatīvu ietekmi uz vidi un cilvēku labklājību, kā arī veselību.”

VARAM norāda, ka, plānojot kapu izveidi vai paplašināšanu, pašvaldībai ir jāņem vērā Aizsargjoslu likuma prasības. Aizsargjoslas ap kapsētām ir sanitārās aizsargjoslas, un to galvenais uzdevums ir sanitāro prasību nodrošināšana. Turklāt ap plānotās kapsētas teritorijā jau esošu artēzisko urbumu ir noteikta stingrā režīma aizsargjosla, kurā aizliegta jebkāda saimnieciskā darbība, savukārt bakterioloģiskajā aizsargjoslā aizliegts ierīkot kapsētas. Šīs aizsargjoslas paredzētas, lai nodrošinātu pazemes ūdeņu ņemšanas vietas aizsardzību no piesārņošanas, kā arī no tās iegūstamā ūdens nepiesārņošanu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.